Jump to content
Sign in to follow this  
marek123

Skrzynki amunicyjne w WP do 1939 roku.

Recommended Posts

Lew ładne fanciki.Przyjemnie popatrzeć .
Czy możesz podać wymiary skrzynki i ewentualnie długość pocisku tej 100

Fanciki ładne tylko nie moje zdjęcia wziąłem z allegro, bo uznałem,że maja walor edukacyjny i tutaj jest ich miejsce. Obie skrzynie są aktualnie do kupienia, wymiarów nie znam uderz do ich właścicieli. Pomoże mi ktoś w końcu z wymiarami do skrzyni od granatów ręcznych????

Witam/lew 1988 ,dobrze że się przyznałeś że nie są twoje ale wielkie dzięki za wstawienie zdjęć bo nieźle to ująłeś że maja wartość edukacyjną .pierwszym właścicielem skrzyni był prawdopodobnie 18DAC drugim ja a w zasadzie mój ojciec który rankiem 15 września 1939 roku zdjął ja z wozu.cytuje słowa ojca(było to rano na dworze było jeszcze ciemno gdy wyszedłem przed dom usłyszałem parskot koni po drugiej stronie drogi w niedużym płytkim stawie stał wóz zaprzężony w dwa konie ,konie były w siodłach i w pełny oporządzeniu spokojnie piły wodę wóz był załadowany skrzyniami i wyglądał na dość ciężki i zagżązł po osie w błocie ,nie było możliwości wyjazdu konie odczepiłem i pościłem wolno. jedną skrzynie zabrałem gdy sie na dobre rozwidniło byli już Niemcy i wszystko zabrali

http://www.warrelics.eu/forum/field-equipment-accessories-3-reich/german-ammo-boxes-1943-dated-22959/#post174761

http://www.warrelics.eu/forum/polish-armed-forces-west-polskie-si-y-zbrojne-na-zachodzie-1939-1947/polish-ammo-box-23031/

Ciekawie znakowane polskie skrzynie np +++

Z allegro:

Polska skrzynia amunicyjna na pociski artyleryjskie 105 mm z okresu II RP. Skrzynia nie ma 2 śrub. Poza tym kompletna. Oryginalna farba zachowana prawie w 100 procentach (zadrapania powierzchni). Wymiary 65 x 40 x 15 cm.