Skocz do zawartości

plastikowy schmeiser


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie na odpuście pistolet-zabawke w krztałcie Schmeisera. Okazało się że jest on w rzeczywistych wymiarach co oryginał i chce go przerobić na makiete. Wyszpachlowałem juz i wyszlifowałem ale nie wiem czym go pomalować. Bo boję sie że jak poprostu psikne czarnym sprayem to będzie wygladał nienaturalnie. Podpowiedzcie jak można zrobić sztuczna oksyde na plastiku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo, konstruktorem nie był Schmeisser, tylko inż. Vollmer - ale nazwa Schmeisser jest zwyczajowa :)

Secundo, największym błędem jest umiejscowienie naciągu w ASG - oryginał miał go bardziej przesunięty do tyłu. Da się to zrobić, ale wymaga pracy, kolega pracuje nad tą przeróbką.

Czeka Cię także maskowanie otworów na śruby, oraz doważanie (w środku lub w magazynku umieszczasz obciąznik).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błożesztymój! Schmeiser powiedziałem tak poprostu bo jak napisał Tow. Iwan jest to nazwa zwyczajowa, która juz na dobre zagościła i często jest używana nawet w filmach. A co do tego MP 40 to już go dociązyłem, wyszlifowałem, zaszpachlowałem dziury od śróbek,zmieniłem sprężyne na lepszą i wsadziłem do lufy metalową rurke:D teraz strzela że strach sie bać:)Ale chodzi mi nadal jak go pomalowac. Tzn najpierw cały srebrolem ale jak potem. Na bierząco rozmazywać i przecierać świeżo napryskana farbe, czy poczekać aż wyschnie i dopiero wtedy spróbować poprzecierać. I jeszcze jaka farba bedzie lepsza, matowa czy z połyskiem, bo myśle że chyba z połyskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie MP 40.
W zależności od przeznaczenia, tzn. na ścianę, czy do noszenia.
Całość należy zagruntować, najlepiej czarnym matem.
Metoda 1: kupujesz spray modelarski Bolt Gun" f-my Citadelle ( do Warhammerów) lub Humbrol Gun Metal" No.53 i psikasz po całości. Potem bierzesz czarna farbę i rozcieńczasz na atrament", malujesz i uzyskujesz efekt ciemniejszych zagłębień( ink painting ). Bierzesz srebrną farbę, maczasz pędzelek, lekko podsuszasz i robisz przecierki na wypukłościach (dry brushing). Całość dobrze jest zabezpieczyć lakierem w sprayu (werniksem).
Metoda 2: Kupujesz farbę Humbrol No.27003 Metal Cote. Jest to szary metalik. Ma tę zaletę, że daje sie polerować, im dłużej polerujesz, tym bardziej robi sie metaliczna. Niestety, nie widziałem jej w sprayu, tylko w puszce 14 ml. Malujesz całość pędzlem i po wyschnięciu delikatnie przecierasz miękką flanelką lub watą, aż do osiągnięcia efektu poprzecieranej oksydy.
Miłej zabawy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie