Skocz do zawartości

AUSTRO-WĘGIERSKIE GADŻETY


dol

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktoś naprowadzi mnie skąt Austrowęgierskie gadżety w lasach Młochowskich (Mazowieckie). Ja niemam pojęcia, i w tym temacie chętmie czegoś sie dowiem i wymienie spostrzeżenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bodajże o 10 brygadę kawalerii z 3 austro-węgierskiej dywizji kawalerii (jeśli coś mi się pomyliło z nazewnictwem to proszę mmnie poprawić).
Nie wiem czy przypadkiem to właśnie ta jednostka nie działała pod Nadarzynem.
Właśnie staram się coś znaleźć na ten temat, ale jak na razie bezowocnie...

Pozdrawiam, MAB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ze sto łusek austro węgierskich z podkarpacia. moja babcia tuz po wojnie z kolegami chodziła i bawila sie na polu łuskami :) jak mi opowiadała ile ich tam było to aż jej zazdroszczę ... (tam był front, a za potokiem granica) miala ok. 500 sztuk w domu, ale potem milicja obywatelska wydała ogłoszenie że wszystkie części broni i amunicji trzeba zdać na najbliższy posterunek MO . pozrdo QB@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzeniówka k/o Nadarzyna ,droga z Nadarz.do Komorowa za mostkiem po lewej mogiła w zaroślach podoblo leżą tam austro-węg. Kawałek dalej koło stadniny [chyba SZARŻA ]w lesie sporo okopów , byłem tam tylko raz ale to nie był mój dzień ,łuski I wś, trafiały się , lecz tylko one.Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szarży są rosyjskie pzycje ja znala znajdowałem tam łuski do berdana,mosina i kopiejki. Przed wczoraj wyszła ładna klamta do pasa i pare łusek. Niestety obok klamerki przeszedłem a wyjoł ją kumpel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie