Skocz do zawartości

Pilnie potrzebna pomoc w reanimacji ładownicy!


Jadzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jakiś czas temu trafiła mi się podwójna ładownica skórzana austriacka. Ziemia obdarzyła mnie nią górskim strimieniu. Leżała w wilgotnej, wręcz mokrej glinie. Po wyjęciu utrzymywałem fanta w takiej samej wilgotności w jakiej leżał przez ostatnich kilkadziesiąt lat. Poradzono mi żeby wygotowac ją w oleju. Miała z niej odparować woda, a skóra miała w założeniu stać się miekka. Niestety:(
Skóra skórczyła się nieco, a twarda jest tak samo jak była mało tego jest chyba w gorszym stanie niż była. Jestem wściekły bo chciałem uratować fanta a zaszkodziłem
Pomóżcie!! Co mam teraz zrobić żeby dało się zrobić coś przyzwoitego z tej ładownicy. Czekam na każdą pomoc, jestem załamany, że sp******łem sobie taki fajny fant.

Aktualnie skóra leżakuje w oleju i czeka na lepsze czasy
pozdrawiam
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rady, człowiek uczy się na błędach więc będę miał nauczkę na przyszłośc, ale spróbuję coś z nią jeszcze zrobić ze względu na tą ikłą szansę":)
Cyrograf w jakim stosunku mam rozpuścić lanoinę w benzynie ekstrakcyjnej?
pozdrawiam
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Niestety, tak jak napisano wyżej wygotowana skóra nie wróci już do swojego pierwotnego stanu.
Starą, rozmokłą skórę najpierw lekko osuszyłbym papierem, a potem odstawiłbym do leżakowania (od razu też póki mokra próbując ją uformować poprzez np. wypchanie wnętrza).
Kiedy już wyschnie trzeba ją długo natłuszczać (tylko nie olejem jadalnym!).

Pozdrawiam, Mariusz

Ps. Jadzia odezwij się do mnie na priva w sprawie Rokitna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Ja polecam jak jest stwardniała skóra użyć preparatu w szpreju Ballistol", ja popsiakałem nim dokładnie ładwonice od mausera i odzyskały sprężystość (co prawda nie idealną) .

Ten spray można kupić w sklepach z bronią ostrą jak i wiatrówkami bo nadaje się on równierz do konserwacji. Mała puszeczka kosztuje 13zł .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
A oto fragment książki Chemia dla kolekcjonera
(...)
Przystępując do konserwacji skóry zmywa się na początek dokładnie jej po-wierzchnię watą zwilżoną terpentyną. Zabieg ten przeprowadzamy w celu rozpusz-czenia i usunięcia resztek dawnych past, silnie zanieczyszczonych kurzem. Na-stępnie, w celu impregnacji i natłuszczenia, całą powierzchnię skóry powleka się za pomocą miękkiego pędzla roztworem uzyskanym przez rozpuszczenie 40 g lanoliny w 100 cm3 benzyny ekstrakcyjnej. Jeżeli po 12 godzinach roztwór lanoliny zostanie wchłonięty, zabieg impregnacji ponawiamy.
Do impregnacji skóry, po jej oczyszczeniu terpentyną, można też stosować pastę o składzie:
lanolina 20 g
wosk pszczeli 1, 5 g
olejek terpentynowy 3 cm3
eter naftowy 35 cm3
Pastę tę nakładamy miękką flanelką starannie wcierając. Po 2 dobach schnięcia za-impregnowaną powierzchnię skóry polerujemy miękką szmatką lub miękką szczotką.
(...)
to nie dużo ale zawsze może się przydać
zapraszam do lektury
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wszystko fajnie ale większość zapomina o podstawowym etapie postepowania z wykopaną skórą, a mianowicie ODGRZYBIENIE !!! . Przecież na niej jest cała armia wszelakich mikrożyjątek które dalej będą wpieprzać nasz fant.... Ja używam preparatu o nazwie Miedzian (dostępny w sklepach ogrodniczych).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie