Skocz do zawartości

Bolesław Bierut - jak zginął?


Rekomendowane odpowiedzi

pamiętcie chyba ze bierut po śmierci stalina chciał dalej prowadzic w polsce politykę stalinowską.w tamtym czasie chruszczow wygłosił referat na 20 zjezdzie kpzr potepiający zbrodnie stalina i kult jednostki. bierut przestraszył sie konsekwencji i zmarł w moskwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalin czterech?! A ja tylko słyszałem o jednym! Pewnego razu Beria poinformował Stalina, że gdzieś na Syberii w zapadłej osadzie mieszka człowiek łudząco podobny do niego. Twarz, wzrost niemal identyczne. Nawet wąsy ma takie same. Rozstrzelać!" - warknął Stalin. A może ogolić?" - zapytał Beria. Tak, to lepszy pomysł. Najpierw ogolić, a później rozstrzelać!" - powiedział Stalin. I tak zginął ten jego sobowtór...
Pozdro!
PS. JULJAN123! Ile ty masz właściwie lat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz miec rację. Jeżeli nie słyszłes o innych to chyba nie istnieli. Tak samo jak wiele innych faktów, o których nie słyszałes, a może jednak miały miejsce.
Jeżeli szukasz to wyszukaj sobie inne forum. Co wnosi pytanie o mój wiek w wątku o B. Bierucie. Zapewniam, że nie jestem jego potomkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.polskieradio.pl/jedynka/tajnahistoriapolski/default.aspx?id=13785
nie pamiętałem gdzie słyszałem o sobowtórze Bieruta
- prof.Roman Baecker zmienna podległość PRL wobec ZSRR
jest to druga częsc
31.03.2008 23:09Testament Stalina i zmienna podległość PRL wobec ZSRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JULIAN123!
No dobrze. A co na tego sobowtóra Bieruta powiedziała jego żona i dzieci? Czyżby w Moskwie wyszkolili tego sobowtóra także pod kątem spraw rodzinnych?
Na pytanie Co wnosi pytanie o mój wiek w wątku o B. Bierucie" wyjaśniam: Bardzo dużo. Np. ja w wieku ok. 3-4 lat wierzyłem w istnienie św. Mikołaja (tego co niby roznosi prezenty). Moja ówczesna wiara w tejże materii była równie niezachwiana co Twoja w kwestii sobowtóra Bieruta.
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prominent Polish historian professor Paweł Wieczorkiewicz argued in the recent times that it is not of question that there could have been two persons claiming to be Bolesław Bierut. One of them, either the real person or his alias, was shot by an unidentified gunman in the French Hotel in Kraków, Poland in April 1945 or in 1947. The assassination was kept under secrecy by the authorities and the dead Bierut was replaced by his double within an hour."
Co na to jego rodzina to nie wiem.
Dla mnie zawsze kłopotem było wytłumaczenie znajomym z zagranicy, dlaczego agent, morderca, .... ma na Powązkach eksponowaną kwaterę, a polscy bohaterowie skromne groby. W ciągu prawie 20- tu lat można to było zmienic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Odnośnie sobowtórów - matrioszek", czyli agentów podstawianych za ludzi pełniących wazne funkcje.

O istnieniu tego procederu i podstawieniu agenta w okupowanej w 1943r Warszawie, za Bieruta, opowiedział gen.Świerczewskiemu Walterowi" generał Gieorgij Siergiejewicz Żukow (nie mylić z marszałkeim Gieorgijem Konstantynowiczem Żukowem), funkcjonariusz NKWD na Polske.
To było niedługo przed smiercią Waltera w Bieszczadach.

Niedawno odezwał się niejaki Igor Birut vel Bierut z Moskwy, który ujawnił pare rzeczy w tym temacie.
pozdr.
KZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie