Skocz do zawartości

Śladami Leona Degrelle-Walonia


Rekomendowane odpowiedzi

Pax :) ale jak jest Pax to nie ma rozwoju....wątku ;) Możecie podac przykłady literatury na podstawie której prowadziliście poszukiwania i uwiarygodniła się w Waszych oczach po znalezieniu jakiś fantów? ( to pytanie nie ma podwójnego dna) :)a to że czcionka jest w brunatnym kolorze jest całkowicie przypadkowe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą pamiętnika Sławoja Składkowskiego Moja służba w Brygadzie" namierzałem miejsca walk i potyczek I Brygady Legionów oraz wojsk austro - węgierskich z rosyjskimi w okolicach Lublina. Znaleziska w zasadzie potwierdziły relacje książkowe, konkretnie pod Jastkowem, gdzie miała miejsce opisana tam bitwa z udziałem m.in. 4 pp pod dowództwem płk. Roi, znalazłem michałka" i guziki legionowe oraz austriackie. Co do innych miejsc, to np. przeglądałem Studzianki" Przymanowskiego przed wyjazdem w tamte rejony, mapki, opisy działań, ale po dotarciu na miejsce szukałem już raczej na wyczucie, nie zawsze da się trzymać mapki lub wytyczonego wg. informacji książkowych planu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do czerwonej zarazy" to dedykuje wszystkim jej niezłomnym obrońcom wiersz Józefa Borowskiego

Czekamy na ciebie, czerwona zarazo,
Byś wybawiła nas od czarnej śmierci.
Coś kraj nasz najpierw rozdarłszy na ćwierci,
Była zbawieniem, witanym z odrazą...".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze propaganda-koles urodzil sie faszystą i zdechł faszystą...

Mnie interesuje jak opisy walk w okolicach Szczecina mają sie z rzeczywistoscia? Czy te opisy kogos naprowadzily na jakies ciekawe miejscowki ? Wykopal ktos w tych okolicach jakieś fanty po chołocie Degrella ?!

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż Degrelle miał bardzo dobrych nauczycieli którzy dali mu dobre podstawy. Szkoła średnia prowadzona przez Jezuitów w Namur, a potem wydział prawa na Uniwersytecie w Louvain, gdzie aktywnie działał w Akcji Katolickiej.

Jak myślicie o kim to, kiedy i kto to napisał???
Ten polip odrósł i lud wyssał blady.
Wygnać go była kiedyś wielka praca,
Ma nas za trupa ten szakal i wraca.

I proponuje dokładnie to przeczytać - daje do myślenia.
Jedną z wielkich sił Towarzystwa Jezusowego, poza jego przedziwnym doborem nowych członków, jest to, że nie istnieje już żadne współzawodnictwo między nim a innemi zakonami. Pojednanie między dominikanami a jezuitami jest dokonane oddawna. Assumpcjoniści, redemptoryści czy liguoryści są tylko narzędziami, niekiedy przybranemi nazwami jezuitów. Nie zajmując się żadnem dziełem dobroczynności, mając tylko przedsięwzięcia płatne i dobrze się opłacające, mianowicie szkoły dla klas zamożnych, jezuici są bogatsi sami jedni od wszystkich innych zakonów i zapewniają sobie tym sposobem, gdy zachodzi potrzeba, pomoc w społeczeństwie cywilnem. Prawie cała prasa katolicka obu półkul jest im podległa, a mają swoich ludzi nawet w prasie liberalnej. Obok biurokracji, którą zresztą przeniknęli oddawna, jezuici są jeszcze, mimo środków, powziętych przeciw nim we Francji, najlepiej zorganizowaną władzą tego kraju" (Reinach, 1924 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,ale niech ten pan ,nie miesza mnie do tego bagienka !
Nie rozumiem za co mi sie dostalo ,napisalem 1 raptem post i to w calkowicie w temacie -o pozostalosciach w ziemi po tych zolnierzach" ?!

Szuka dymow na forum ? Nudzi sie ?

pzdr Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisał Słowacki

Ale czy ja dobrze widzę REDEMPTORYŚCI? narzedzie i przebrani jezuci, mający w swych łapach prasę obu półkul? I to napisano w 1924? Prorok jaki czy co - Wszystko pasuje, TV Trwam, ojczulek i jego radio i ich poglądy nawet Degrelle tu pasuje - i jak niewierzyć w czrną mafię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie