Skocz do zawartości

,,Historia uchwycona naszym aparatem'' - Ciekawe Fotografie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 439
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Krypta rodu Sapiechow (chyba) o ile dobrze pamietam Gdzies miedzy Naklem nad.Notecią a Krzyżem Wielkopolskim (moge się mylić) zniszczona podobno w 1945 i ograbiona przez ruskich.Jak dla mnie miejsce magiczne.Bylem tam tylko przejazdem mialem doslownie 15 minut na obejrzenie wszystkiego.Szkoda ze nie jestem czesciej w tamtych rejonach moze poznalbym wiecej historii tego miejsca.Moze ktos z odkrywcow wie wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w okolicy nie ma totalnie nikogo -nie wiem-gmina władze lokalne,parafia na której terenie jest krypta?żeby zamruować te dziury w murze do trumien posprzątac to miejsce zabezpieczyć jakoś...eh...piękny zabytek a w stanie jak zawsze-nikogo nie obchodzi jak wygląda:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolas to oczyszcanie schornu to w ramach jakiejs wiekszej akcji? odnawiacie polskie schrony w rejonie beleń-strońsko?? wrzuc torche fotek albo daj namiary gdzie moge zobaczyc rezultaty towjej pracy. bede wdzieczny. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocztówka przedstawiająca ten właśnie młyn (1900 rok). W prawym górnym rogu grodzisko.
Na chwilę obecną ostał się jeno dom młynarza i marne fundamenty młyna resztę terenu zajmuje wielka żwirownia :-(
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie