Skocz do zawartości

Szczątki Łosia z Małaszewicz


tadek80

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w TV Polonia oglądałem cykliczny program z 2005 zrealizowany przez TVP Lublin (normalnie idzie on w niedziele w tvp3) poszukiwaze odkryli w bazie w małaszewiczach pod ziemia duże fragmenty najprawdopodobniej blach ... zakopanych we wrześniu 39 zniszczonych 2 łosi - wiecie coś więcej ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie co wykopia? ogladalem zdjecia z niemieckiego filmu propagandowego na pierwszym jest cały kadłub z silnikami i statecznikami (urwane lewe szkzydło, brak szklanego nosa) na drugi zdjecia drugiego samolotu uwaga na zdjeciach jest też żubr (w zawalonym hangarze) może jego szczątki też przetrwały. Fotki sa w książce Cynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny program zajmujący się problemem ekspuratacji w TVP godny uwagi, autot głównie zajmuje się Regionem Lubelskim. W kilku programach rozbudza apetyt na temat możlwości odnalezienia ciekawych rzeczy min. skarb marszałka Rydza, pozostałości skrzynie z dokumentacją po sztabie płk. Roweckiego oraz ostatni program na temat Łosi. Nie wiem ile tych programów powstało moze ktoś ma informacje na temat treści poszczególnych programów.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie teren dawnego lotniska w Malaszewiczach to dzisiejszy WOC (wolny obszar celny) i teren jest chroniony , jest tam zaklad miesny , tlocznia gazu i jakis wielki parking z nowymo Kamazami, jest caly ogrodzony :) w lasach sa pozostalosci pozabudowaniach starego lotniska i sporo gniazd strzelniczych betonowych z szynami obracanymi, bylem swiedkiem stawiania ogrodzenia na terenie WOC-u robotnicy wykopywali sporo odlamkow , porozrywane kawalki blach aluminiowych i stalowych zdazaly sie odlamki po pociskach , w lesie sa same luski i odgroma drutu zbrojeniowego , jest tam paru pomieszczen podziemnych ale one sa zawalone gruzem . sam jestem ciekaw tego losia gdzi oni go wynypali , podiade jutro i zobacze ..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Może trochę off - topic, ale 5HS junior napisał że w katastrofie Łosia 5 czerwca 1939 zginęło 5 lotników. Z tego co wiem na temat Łosia to miał on 4 osobową załogę. Skąd na jego pokładzie wziął się dodatkowy lotnik, a może został on po prostu przygnieciony przez spadający samolot (według mnie mało prawdopodobne, ale ...)? Może coś więcej na ten temat daloby się napisać?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, załoga Łosia liczyła 4 osoby. Informację o 5 osobach otrzymałem od pana Wojciecha Zmyślonego - autora strony Polskie Siły Powietrzne w II wojnie światowej" (www.roman.biskupin.wroc.pl). Czy 5 osób w Łosiu by się zmieściło - nie wiem. Pan Wojciech pewnie wie coś więcej o tym wypadku.

Znalazłem kiedyś nekrologi 4 lotników, którzy zginęli w Małaszewiczach i jednego, który zmarł w Warszawie dwa dni później. Problem w tym, że wszystkie one tworzą jeden blok w gazecie i są identycznie podpisane: Dowódca, Oficerowie i Podoficerowie Pułku Lotniczego".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszli do tego z informacji osoby (jakiego rolnika ktory na przełowmie wrzesnia/pazdziernika) porzadkowała lotnisko. zostala zapedzona przz niemców do zakopywania wraków w lejach lub tego co z nich zostało na forum sa fotki tez zubra z małaszewicz i wraku fokkera znalezli cos duzego 2 duze elementy georadarem zakoane na głebokosci 3 metrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie