Skocz do zawartości
  • 0

Czy to polikarpow ????


huk 100

Pytanie

witam jestem tu pierwszy raz mam takie miejsce gdzie spadł samolot ale nie moge ustalic typu wiem tylko ze sowiet bo są ruskie napisy i ze silnik miał gwiazdowy moze ktoś po elemętach coś rozpozna-dam troche fotek ale sie boje botu jakiś pan Bocian podobno bardzo krzyczy na ludzi którzy dają fotki-pozdrawim wszyskich i pan BOCINA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

arek BMW wiem czym sie sugerujesz fot.nr 2 tą z siłownikiem niechce mi sie juz tego tu kopiować -mnie tez na poczatku to sie zuciło -ale na fotkach Po-2 jest coś podobnego tylko osłoniętego owiewka -no jakaś tam amoryzacja musiała być -ale mogę sie mylić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huk 100 jeżeli są 2 kanały na pokrywie to juz na 99% silnik M-88 a co za tym idzie na 90% Su-2 (seryjnie te silniki miał jeszcze Ił-4 ale to za duży samolot)
Raz jeszcze gratuluję wyjątkowego znaleziska!!!
Nikt chyba jeszcze w Polsce go nie zidentyfikował!!!
Jak zrobię skany to wstawię fotki detali do identyfikacji ale musze w tym celu jeszcze raz odwiedzić MLP
Daj znać na maila slawek.jurkiewicz@wp.pl to wyślę Ci skany w dobrej rozdzielczości.

pzdrwm
bombel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a może to Polikarpow ale parówa" I 16??
Może opis kostrukcji coś pomoże:

Konstrukcja: mieszana. Kadłub drewniany, skorupowy, sklejany z dwóch połówek. Dźwigary centropłata z rur stalowych, żebra i pokrycie duralowe. Części zewnętrzne skrzydeł miały w przedniej części pokrycie duralowe, a w tylnej płócienne. Podwozie wciągane ręcznie"

opis ze strony: http://samoloty.webd.pl/radzieckie/i16.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!
jeżeli można się wtrącić to w rejonie wadowic może być tylko ruski samolot z lat 44-45. jeżeli jesteś pewien że miał silnik gwiazdowy...to może to być tylko Ła-5FN lub Ła-7 innej mozliwości nie ma!!!!!!!!! rosjanie w większości samolotów wykorzystywali w tym okresie silniki rzędowe, z gwiazdowymi mieli trochę problemów (przegrzewanie). stawiam więc na któryś z tych dwóch ławoczkinów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze tak może troche z innej beczki to przeglądałem własnie fajną stronkę chłopaków grających w sieci w Sturmovika...mają tam taki dział-Hangar"/po macoszemu"
są tam fajne fotki a opisy do nich...że mało z krzesła nie spadłem REWELACJA!! adres stronki: http://www.kg200.prv.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..przykładowe zdjęcie właśnie z tej stronki i opis....:

Po-2 jako samolot wysokospecjalizowany wymagał odpowiednio przeszkolonych techników, narzędzi i obsługi.
Na zdjęciu zgrany zespół tow. Iwanowa dokonuje przeglądu aparatury high-tech i wymienia zużyte światłowody.
Specjalne czapki obsługi mają zapewnić czystość i neutralne pH obsługiwanych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie sporo alumunium brudzi sprawe ale myśle ze kluczem jest pokrywa od zaworów i zaczep bombowy ? no i moze podwozie coś ktoś moze rozpozna- chociaż w czasie wojny rózne zeczy robili modyfikacje polowe na frocie -dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie