Skocz do zawartości
  • 0

Czy to polikarpow ????


huk 100

Pytanie

witam jestem tu pierwszy raz mam takie miejsce gdzie spadł samolot ale nie moge ustalic typu wiem tylko ze sowiet bo są ruskie napisy i ze silnik miał gwiazdowy moze ktoś po elemętach coś rozpozna-dam troche fotek ale sie boje botu jakiś pan Bocian podobno bardzo krzyczy na ludzi którzy dają fotki-pozdrawim wszyskich i pan BOCINA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

huk 100 wielkie i szczere gratulacje!!!
Na 80% twój wrak to (jakby to dziwnie nie brzmiało) Su-2.

Zanim wyjaśnię moje podejrzenia prośba.

Zrób dokładne fotki (także skośne)pokrywy zaworów, ostre w dobrym świetle, a także fotki goleni (o ile to możliwe z miarką centymetrową)
Na pokrywie zaworów powinny być dwa rowki (na stalową linkę napinającą) wtedy to silnik M-88 od Su-2 albo jeden szeroki rowek na stalową taśmę napinającą, wówczas mamy do czynienia z silnikiem M-85 (jeszcze mniej popularnym)
Dla celów identyfikacji jerszcze ważniejsza jest goleń podwozia, poniweważ każda jest praktycznie unikalna dla typu samolotu. Na zdjęciach twoja goleń jest podobna do goleni Su-2 a charakterystyczne jest trakże zamontowanie na goleni nie tylko siłownika do chowania ale także cięgna którego zadaniem było wymuszenie obrotu goleni o 90 stopni w trakcie chowania podwozia.
Kolejne poszlaki to drewniana konstrukcja (Su-2 miał kadłub drewniany i metalowe skrzydła) poza tym jedyny podobny samolot to kostrukcje Ła-5 Ła-7 ale kształt pokryw zaworów silnika wyklucza ten typ (tamte pokrywy były przykręcane śrubami).
Jeszcze jedna poszlaka to siłownik składania tylnego kółka podobny do siłownika z twoich fotek, ale muszę przyznać że porównywałemn tylko z fotkami prototypu i z rysunków fabrycznych a detale seryjne mogą sie nieco różnić.

Mimo wszystko nikt chyba jeszcze u nas nie znalazł i nie zidentyfikował wraku Su-2 więc...

... chylę głowę, jesteś pierwszy!!!

pzdrwm
bombel

ps.Serdeczne podziękowania dla nieocenionego Pana Janka Hofmana z MLP w Krakowie za pomoc i udostępnienie zasobów muzealnej biblioteki oraz pomoc w poszukiwaniach na muzealnej silnikowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie sie wydaje ze Po-2 mozemy wykluczyć na miejscu nie było grama płutna lotniczego no i tam pokrywa od zaworów nie jest od Po-2. bo z tego co tu pokazaliście to w Po-2 ich nie było-zostaje jeszcze ten zaczep bombowy -pozdrwaiam i dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strazakwaffe mi się jednak wydaje ,że to nie pociak ale faktycznie trudno powiedzieć.Myślę,że dużo by dało zdjęcie w całości goleni, łatwiej by było ją do czegoś przypiąć" .
huk 100 może Masz fotke goleni w całości??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziwiam twoją wiedze bombel i dziękuje-co do wymiarów to w domu mam tylko siłownik i mogę go zmierzyć ale jutro -co do pokrywy od zaworów to idą w niej dwa kanały oczywiście na zwnątrz tez jutro pstrykne fotke -Su-2 nie pomyślałbym-siemka i dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie