Skocz do zawartości

Sven Hassel


cromags

Rekomendowane odpowiedzi

Plaut w roku 205 roku przed naszą erą napisał sztukę Żołnierz samochwał" (Miles gloriosus). Jej tytułowy bohater Pyrgopolynices, możemy jego imię przełożyć jako Basztoburz, jest hałaśliwym grubiańskim narcyzem przechwalającym się swoimi wojennymi czynami, odwagą, majątkiem, powodzeniem u kobiet...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Trafiła mi się przypadkiem anglojęzyczna wersja Więzienia NKWD" (OGPU Prison) i normalnie oczom nie wierze, książka normalnie jak Gwiezdne Wojny ... środek wojny, Niemcy nacierają gdzieś nad Dnieprem a Rosjanie ... mają Kalashnikov"-y ;) Beczka śmiechu ... po cichy liczyłem na coś ala Sajer, a tu klęska totalna. Wszystkie są takie ? Zastanawiałem się kiedyś nad lekturą Monte Cassino".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Nie szukaj w tych bzdurach jakiejkolwiek prawdy historycznej lub faktografii, to tylko fantastyczne rynsztokowe opowiastki umiejscowione w realiach II wojny światowej. Taka powieść przygodowo - awanturnicza, nie ma niczego wspólnego z powieścią historyczna ani pamiętnikiem z frontu. Wciąż nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie kupują te gówniane książeczki, czyżby magia dwóch runów w nazwisku autora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chodzi o enzedryne"- dawna nazwa amfetaminy ( używana przez jednostki spadochronowe aliantów , po wojnie przez LWP / wujek - zwiad desantowania ( okres- Czechosłowacja) A książki w/w pana są świetne do czytania na WC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie