Jump to content

Rekonstrukcja Jagdpanther


adi72

Recommended Posts

może być i u nas, trzeba tylko mieć ze dwa miliony wolnej i przeznaczonej na zabawki gotówki, cztery lata pracy zespołu fachowców przez duże F i efekt będzie równie dobry.
Aha, chodzi tu o euro, to tak dla wyjaśnienia, żeby się ktoś za szybko nie zapalił do działania.
Link to comment
Share on other sites

no no niezła bryczka. ciekawe czy ma go na legalu.... bo widze ze ma sprawe działo.... he trzeba przyznać ze niezły efekt końcowy... tylko szkoda ze znowu nie u nas tylko za granicą.. może w PRL szukali takich wraków i cieli na złom.. u mnie osobiście za domem stał czołg z tego co mi dziadek opowiadal to był tiger 1 ale po wojnie przyjechali i pocieli go na złom :( zostało mi po nim tylko 1 zdjęcie :(:(:(:((:(
Link to comment
Share on other sites

Ja, broń Boże, nie mam do nich pretensji, że tak skleili te JP! Wprost przeciwnie, dobrze się stało jak się stało, może nawet zrobili to świadomie, co by świadczyło o ich klasie, że nie poprawiali tego co dostali do rąk. Idzie o drobny szczególik, po którym można poznać w czym rzecz ale gdy się o nim wie to wcale to nie przeszkadza, przynajmniej mi.
W dalszym ciągu uważam, że to klasa mistrzowska. Różnice dzielące tą angielską" JP od iemieckiej" JP z WTS widać gołym okiem, ech ...

Czy to dobry adres (Lewy?) ale jeśli chodzi o znalezienie takiej JP to ja bardzo chętnie coś bym się dowiedział, w końcu człowiek się uczy całe życie :-)
Link to comment
Share on other sites

Nie, wydech jest z późnej wersji czyli OK.
Natomiast na tylnej ścianie przedziału bojowego, po lewej stronie, są przyspawane kostki do przykręcenia czegoś, czego standardowo JP nie posiadały. Tym czymś, tak wydedukowałem, mógł być tylko dodatkowy pojemnik. Szkopuł w tym, że dodatkowe pojemniki miały tylko JP z s.Pz.Jg.Abt.654 a ta jednostka nigdy JP z ostatniej wersji nie otrzymała :-). Ostatnie jakie dostała pochodziły chyba z produkcji z lutego 1945.
Wannę do tej zrekonstruowanej JP Anglicy pozyskali z Niemiec (nawet gdzieś były zdjęcia jak ją ładowali) czy może nawet wykorzystano dwie wanny (?) i wygląda na to, że jedną z nich była pochodząca ze s.Pz.Jg.Abt.654.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information