Skocz do zawartości
  • 0

1942 papier???


dominic

Pytanie

witam ,mam prosbe kolega cos takiego wygrzebał gdzies i poniewaz zbiera na wykrywke ,to pytanie co to jest i czy to ma jakas realna wartosc:)
pzdr dominic ps to 2 dokumenty darka:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

To jest kartka pocztowa wysłana przez więźnia
Gefängnis Warschau Dzielnastrasse 24/26
czyli Więzienia Warszawskiego przy ul. Dzielnej 24/26 zwanego popularnie Pawiakiem

http://www.warszawa1939.pl/index.php?r1=dzielna_24&r3=0

Straszne miejsce w czasie okupacji niemieckiej dla tysięcy Polaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jest... Ja całkiem niedawno na jednym stryszku posiadłem kilkaset różnych kartek korespondencyjnych z lat 30-40-tych i dowiadywałem się jaką mają wartość (nie zbieram, a kasa byłaby na inne rzeczy). Okazało się że są to naprawdę groszowe sprawy (do kilku złotych), tak więc wolę żeby leżały u mnie w domu...nie mam sumienia puszczać ich za grosze :)
Na zdjęciu rozłożony jest stosik kartek grubości 15 cm i nie jest to wszystko...

pozdrawiam

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że żyjemy w czasach kultu pieniądza". Krzysztof Kamil Baczyński napisał ostanie po nas złom żelazny i głuchy, drwiący śmiech pokoleń".
Kiedy widzę urzędową kartkę z Pawiaka z prośbą o 100 zł na tzw. wypiskę", wiem, że dla rodziny aresztowanego mogła to być pierwsza i może ostatnią oznaką życia więźnia.
Pamiętajmy o kontekście historycznym przedmiotów, które trafiają do naszych rąk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,majątku na tym nie zbiją chłopaki.Lepiej to wysłać do Muzeum Powstania Warszawskiego.Muzeum jest nowe,eksponatów mało więc chętnie przyjmą i zajmą się tym dobrze.Czasem trzeba zrobić coś dla ludzi,jak mówili w komedii Barei:>D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie