Skocz do zawartości

skrzynka MG


Klaus BOLS

Rekomendowane odpowiedzi

mam skrzynke amunicyjną MG od zewnątrz troche rdzy nic wielkiego. Ale od srodka jest ona pokryta jakąś dziwną matową, szorstką, farbą. Wygląda to jak sadza, i nie pomaga ani papier ścierny, ani sczotka druciana na wiertarce. Farba ta wygląda ochydnie, miejscami są w niej wżerzy i prześwituje rdza dlatego chce się jej pozbyc. Proponujecie jakieś chemikalia?? elektrolizy raczej nie przeprowadze, bo nie zabradzo sie znam na tym a i warunków nie mam. wiec co radziecie. Jaka to może być farba??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w końcu ta skrzynka jest polska czy niemiecka?? bo paru ludzi pisalo inaczej. Jedni twierdzą że złobiona rączka to polska inni że niemiecka też... wiec jak to jest?? załączam jeszcze jedno dokładniejsze zdjęcie. sygantur żadnych nie ma, ani numerów ani orzełków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
No tylko potem szkoda dotykać bo się powginać może.
Ogień niszczy metal, stal się rozhartowuje, struktura wewnętrzna zapewne też się zmienia. Szkoda fantów. Lepiej wymoczyć np. w ropie lub benzynie.
Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no farba własnie coś takiego przypomina, takei smoliste cos. Ale żeby do ognia!!! ropa spróbuje. Tylko to bedzie pare litrów potrzebnych. a i potem fant jest caly tłusty od ropy. ale skąd taka farba w środku, czyzby to skutek urzytkowania przez kogos po wojnie?? wiem że duzym powodzeniem jako pojemniki na smar ciesza się puszki po gasmasce ;] sam taki znalazłem kiedys...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie