Skocz do zawartości

Bagnet zbr4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Własnie znalazlem na strychu bagnecik
jest to prawdopodobnie wyprodukowany w Krakowie wz. 22
sygnowany Zbr-4 nr 52316
stan: 4
oryginalne okladziny, sprawny zatrzask, drobne wrzery, resztki oxydu
bez pochwy.
Czy ktoś ma mozewiecej info o tych bagnetach i jaka moze byc jego orientacyjna wartosc?
pzdr!
TATANA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!
za info o szacowanej wartosci.
Ale czy ktos moze zna jakies fakty dotyczace historii tego typu bagnetow.
Wiem, ze jesli mialby numer nabity na jelcu oznaczaloby to ze wykonano jego 6000 gotowych i 1000 glowni. Ale akurat ten egzemplarz ma numer na nasadzie glowni, wiec nabity zostal przed hartowaniem a wiec jako strikto wz.22
z gory dzieki za jakies info.
Tatana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Z tą numeracją na bagnetach Zbr.4 jest tak , podobno powinno być 16 tys . z numeracją na jelcu , reszta na główni od nr 1 do 99999 ( najniższy numer jaki widziałem mam w kolekcji 2793 , a najwyższy miałem 98881, wyższego niż 100tys. chyba nie ma .A wrcając do tych z numeracją na jelcu , mam z numerem 19 tys . więc opisy co do liczby tych bagnetów są na pewno dużo zaniżone . .Najbardziej żadkimi bagnetami z ZBr.4 są bagnety z odwrotnym biciem na głowni ( czytanym od rękojeści ) . Jeżeli Twój Zbr.4 jest oksydowany , jest to już niemiecka przeróba tego bagnetu - polacy nie oksydowali wz. 22 . Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie