Skocz do zawartości

Stare mapy online - zbior informacji o mapach wszelkiego rodzaju


Krychu_Szprotawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 464
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Nazywam się Paweł Czeryba. Poszukuję przodków. Nazwisko panieńskie mojej prababci to Łukaszewicz. Miała ona siostrę Dominikę, braci Stanisława, Jana i Ludwika. Mieszkali na Wileńszczyźnie około 1890 roku w Niedźwiedziszkach. Inne nazwisko mojej rodziny z tego regionu to Lachowicz lub Maszkiewicz. Jeśli chodzi o drugie korzenie to Ukraina. Rodzinne nazwiska to Ziemba, Suchodolska i Czeryba. Miasta Horodnica,Skałat i okolice to ich rodzinne strony. Poszukuję rodziny i map z tego okresu. Proszę o kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje map z okresu 1939-1945r. Dokładnie ciekawią mnie tereny z okolic Dzisiejszego Borówca, Kamionek oraz Szczytniki ( woj. Wlkp )Przeszukałem większość linków tutaj zaproponowanych ale jedynie co odszukałem to mapa okolic Gądek gdzie kończy się na Szczytnikach. Ciekawią mnie tamtejsze lasy. Z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop, no ale może przejdzie bo temat mój wiąże się ściśle z mapami. Do rzeczy:
Znalazłem miejsce, gdzie podczas pierwszej wojny światowej była jakaś potyczka, jest sporo odłamków więc i artyleria była w nią zaangażowana.Niestety w literaturze nawet lokalnej żądnych informacji o tej bitwie nie ma, udało mi się namierzyć kilka stanowisk strzeleckich obu walczących stron, ślady po okopie, znalazłem wzgórze które jak wywnioskowałem było celem ataku itd. Fanty które znalazłem zabrałem do domu(bez tych niebezpiecznych, sąsiad policjant), na razie pamiętam gdzie co było skąd padały strzały co było celem, ale pewnie niedługo wyleci mi to z głowy a szkoda by było. Więc...chcę sporządzić PLAN bitwy i potrzebuję do tego jakiegoś programu lub porady jak mam się zabrać do dzieła. Na razie ważniejsze miejsca zaznaczyłem w terenie, no ale wolałbym mieć to na papierze, a pisanie że rosjanin był za piątym drzewem od dęba raczej nie ma sensu...
Pomocy, porady koledzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowy:
1. inkscape, do tego działa na linuxie, macu i windowsie. Jest po polsku. Importujesz bitmapę (skan) jako podkład i tam na warstwach możesz działać jak podał kolega wyżej.

2. Qgis (quantumgis) jak wyżej, bardziej mapowy" niż graficzny" jak wyżej, ale można dograć mapy z geoportalu.

powodzenia
K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam map dzisiejszego woj.podkarpackiego wiek poczawszy od XVI wieku a skonczywszy na 1949 r prosilbym o pomoc posiadam juz mapy WIG 1;25000 moze ktos posiada dostep do innych ? szukam takze informacji na temat lokalizacji karczm na tym terenie dziekuje za wszelkie informacje.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie