Skocz do zawartości

37 Pułk Piechoty - Kutno


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu poznałem porządnego człowieka,którego to ojciec służył w 37-mym pp,w konnym zwiadzie i z tymże pułkiem poszedł na wojnę.Ma piękne,grupowe zdjęcie ojca (z pruską szablą) i sporo ciekawych informacji.
Oto namiar:
Sz.P.Andzej Urbański
Pamiętne 38b k.Skierniewic
tel.0-46 831 07 41
Warto byłoby Wam do niego zajżeć.

Houk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Drodzy Koledzy ruszyły prace nad stworzeniem strony internetowej o 37 pułku piechoty i w związku z tym ogromna prośba do was. jeśli ktoś ma jakieś fanty związane z tym pułkiem i wyraża zgodę na pokazanie ich na stronie internetowej to byłbym wdzięczny za podesłanie zdjęć :) stronka powstała dopiero wczoraj więc wybaczcie ale jeszcze nie obfituje w treść i obrazy ale codziennie staram się dorzucić coś nowego
www.37pp.prv.pl
jeśli ktoś ma jakieś uwagi lub pomysły to bardzo proszę o info ;) z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich sympatyków 37 pułku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam Panów! Z wielką przyjemnością udostępnię do internetowej strony kopię portretu ppor Franciszka Nentwiga oraz tarczę nagrobkową przygotowaną w latach sześćdziesiątych/siedemdziesiątych przez mojego ukochanego dziadka- Jana Nentwiga.. Ppor rez. Franciszek Nentwig- postrzelony śmiertelnie w 1939 roku. Portret o którym mowa wisiał centralnie na przeciwko biurka w dziadkowym gabinecie (inż Stoczni Gdańskiej) tak aby można było go widzieć cały czas. Śmierć kochanego brata była straszną tragedią.Serdecznie pozdrawiam Sympatyków 37pp! Niech ktoś poda maila na którego mogl bym przesłac foto portretu, jesli chcecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Mialem dzis okazje pogrzebac w IPiMGS. z 37pp sa nastepujace relacje:

B Kalinski - oficer lacznosci 37pp
2x L-N Niezgoda - dca II/3/37pp
F (??) Kunayusz - dca 1 k ckm
M Glinka - dca plutonu, 1 k ckm
W Jezioranski - druzynowy (protokol)
S Janicki - celowniczy ckm (w plutonie mozdzierezy!) 1 k ckm

Jezeli przydadza sie ksero to chetnie sluze, prosze podac na priva adres pocztowy (nie e-mail!).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Prześledziłam dotychczasowe wypowiedzi na forum i zainteresowało mnie to, a przedewszystkim dzieje sztandaru, myślicie, że nikt go nie odnalazł? Obiło mi się o uszy że on gdzieś jest, ktoś wspominał o tym, w ogóle to należę do I Kutnowskiej Drużyny Wędrowniczej im. Tadeusza Rejtana, jesteśmy można powiedzieć wskrzeszeniem poprzedniej drużyny, która zaistniała w 1916 w Kutnie. Właśnie tamta drużyna miała dużo doczynienia z 37pp, chyba nawet wszyscy członkowie drużyny służyli w pułku. Może wiecie na ten temat coś więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie