Skocz do zawartości

Pierwsza cyfrówka


kriss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie zamieszczanie zdjęc na tym forum nie ma sensu, bo jaką jakość może miec fotka skompresowana do 100 kb ?

Mój znajomy zawodowy fotografik twierdzi, że liczą się tylko Canony i ewentualnie Sony z obiektywem Carl Zeiss.

CO do Koniki-Minolty to się wcale nie dziwię bo w końcu ten szajs musiał umrzeć śmiercią naturalną. Life is Brutal a brak jakości tak się kończy. A aparaty Konika-Minolta przypominały zabawki dla dzieci na poziomie lat pięciu.

Pozdrawiam
d007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwie Cie d007, wielu fotografow uwaza ze liczy sie tylko Nikon ;) A wszystko zalezy od tego ile kasy wydali na system ktorym pracuja :D
Co do Minolty, ich technologia zostanie uzyta w lustrzance Sony ktorej system widzialem dobre dwa miesiace temu. Optyka bedzie Minolty oraz kilka obiektywow Zeissa (za jakis czas powinienem miec dostep do sampla tego aparatu). A jesli chodzi o obiektywy w kompaktach Sony to Zeissa sa tylko elementy, reszta to Sony" (dodam ze wszystkie nowosci Sonego w 2006 roku beda mialy obiektywy Zeiss i karte MS Duo jako standart).
Co do Fuji S5000 - to naprawde swietny aparat! Niestety mozna trafic tylko uzywane sztuki oraz nowki S7000 na Allegro jako model wyzej i rowniez warte polecenia.
Pozdrawiam
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aparatami to trzeba spokojnie czekać na nowy model i kupić poprzedni. Dwa lata temu kupiłem Canona Kiss (europejski odpowiednik to 300-D), zapłaciłem 5000zł co było wtedy bardzo tanio, teraz taki to 2000zł. Aparat brdzo fajny i jestem z niego zadowolony, jednak ma spore rozmiary i myśle nad kupnem drugiego kieszonkowego.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do minolty to sie zdecydowanie nie zgodzę że to szajs i badziew - za niecełgo można kupić świetne modele sprzed paru lat - np. Dimage 7i czy 7hi - robią bdb fotki. Za niewiele więcej masz już np. Minolte A2. Kasują te modele całą konkurencje nawet z nieco wyższego poziomu cenowego. ja mam 7i - 5mpix, 7x zoom optyczny. kilkuletnią uzywke mozna kupic już poniżej tysiaka a ten aparat naprawde ma spore mozliwosci - pamietajcie ze aparaty to glownie optyka - a to ze cos jest nowsze nie znaczy ze jest lepsze - stare modele niektóre są bdb.

generalnie przy wyborze pierwszej cyfrówki radziłbym skupić się czy aparat ma:

- zoom optyczny - przynajmniej 3-4x (nie sugerujcie się zoomem cyfrowym bo to tylko teoretycza ściema)
- czy może robić fotki makro (duże zoomy/detale)
- czy można sobie ustawiać manualnie parametry (czas naświetlania, przesłona, balansy bieli itp) - to b. wazne bo ępe" automaty często się gubią w terenie w którym działamy (lasy, cienie itp) - przez co fotki są rozmyte
- wcale nie musi mieć dużej matrycy - do przyzwoitych fotek wystarczają już 2 megaipixele.

warto tez troche przed zakupem poczytać o aparatach - o opiniach, popatrzec na zdjecia z tych paratow jak wychodzą ... - śmiało moge polecić jeden serwis w necie - mozna popatrzec na prawie wszystkie aparaty wielu firm, porownac kazdego z kazdym - wyczytac wszystko op nich, poczytac oipinie i co najfajniejsze poogladac zdjecia z nich

oto link:
http://www.dpreview.com/

a obok fotka z mojej minolty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowym plusem jaki się pojawił w praniu przy mojej starej używanej minolcie jest jest pancerz - to prawdziwie pancerny aparat ... ostatnio w dziwnych okolicznościach jedna ze znajomych mi osób rzuciła z nim z całej siły w ściane ! I co ? Zamiast sie rozlecieć na milion częsci trochę się porysował i po małej naprawie za 200 zl chodzi nadal jak złoto. Ciekawe jak by inne aparaty takie uderzenie przeżyły. Także warto spojrzeć też na stare używane aparaty - to że był używany wcale nie oznacza że już jest tak zajeżdzony że padnie Wam w 3 dni. W moim wypadku byłem 3 czy 4 właścicielem i nadal chodzi jak złoto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Dawno temu, za górami za lasami, za siódmym morze kupiłem sobie Olympusa C350 Zoom, zapłaciłem wtedy za niego 1650zł. Używam go po dziś dzień (to już 4 sezon będzie chyba) i jestem naprawdę zadowolony. Zdjęcia makro wychodzą bardzo ładnie. Jednak wcześniej trzeba troszkę poćwiczyć by poznać ten aparat.

Przykładowe zdjęcia zrobione Olim w trybie makro:

http://img92.imageshack.us/my.php?image=orzeekwz196so.jpg

Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tu dwa polskojęzyczne linki z opiniami i testami z moich poszukiwań cyfraka. Przy okazji są opinie użytkowników o Konika/Minolta co w moim przypadku skreśliło ten sprzęt z listy.
http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/1
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=2

Ale zatrzymałem się na etapie czy O. SP500 czy F. 5600.
I naprawdę nie wiem :-( Przed Fuji powstrzymuje mnie słabsze macro i wielkość sprzętu, przed Olkiem chyba tylko słaba jakośc klipów. A aparat ma być oczywiście uniwersalno-rodzinny więc...
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
po długich,ba nawet bardzo długich poszukiwaniach zdecydowałem i zakupiłem Canona a 520 z całym pakietem + filtrem uv i CPL .Jestem zadowolony z nabytku ale mam jeszcze jedną proźbę do Was poszukuję do niego instrukcji w j. polskim pewnie jest gdzieś w necie ale ja nie znalazłem a jak znalazłem to nie mogę pobrać( net w firmie- zabezpieczenia) jeśli ktoś posiada w PDF ie to proszę na maila, wprawdzie podstawową obsługę opanowałem ale poczytałbym coś jeszcze .Wszystkim serdecznie dziękuję za fachowe rady i mam nadzieję podzielić się fotkami z wykopów już niedługo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie