Skocz do zawartości

Pierwsza cyfrówka


kriss

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam,

Od 1,5 roku Canon S1 IS, karta pamięci - 512 mega. Fotki robię tylko w rozdzielczości 2048x1536 Fine. Wejdzie ich na kartę około pięciuset. Przy rozmiarze 640x480 Normal będzie ich około 5000 (5 tysięcy), można wybrać: ilość lub jakość.
Polecam dużą kartę, szczególnie na dłuższe wyjazdy - miejsca na fotki nie braknie.

CO mi się podoba w aparacie:
- praktycznie wszystko można ustawić ręcznie - jeżeli ktoś chce się pobawić,
- ustwienia lampy błyskowej - od zablokowania błysku do wymuszenia przy każdym zdjęciu,
- ruchomy ekran w pionie i poziomie - fotografując zza tłumu czy krzaków unoszę aparat w wyciągniętych rękach i odchylam ekran tak abym widział co uwieczniam (zloty, imprezy, rozpoznanie w terenie). Normalnie po uniesieniu aparatu słabo albo wcale nie widać ekranu. To samo tyczy fotek z poziomu gruntu,
- zoom optyczny 10x - fotki monetek i łusek jak prezentowane tutaj robi bez problemu. W dziale identyfikacja znalazłem zegarek" to zrobione Canonem.

TO przeszkadza w lataniu po chaszczach:
- wielkość i ciężar - na pewno nie w kieszni kogoś kto szanuje sprzęt. Z pewnością w plecaku lub chlebaku nie będzie przeszkadzał,
- ruchomy ekran - zablokować w obudowie lub zamknąć i używać wizjera jak w klasycznym aparacie.

Podoba mi się to co mam, choć przyznaję że na eksplorację wystarczą te płaskie trochę większe od pudełka papierosów. I zgadzam się z opinią że lepiej trochę dołożyć i mieć pewną firmówkę niż badziewie.

Pozdr, M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie