Skocz do zawartości

Detektor do namierzania Bullseye


mac3

Rekomendowane odpowiedzi

Ok może monety celtyckie są gdzieś w opolskim, czy pod słowacko czeską granicą, ale są to monety niezmiernie rzadkie i niewielu z poszukiwaczy kiedykolwiek się na coś takiego natknie. Sam pisałeś , że kopiesz takie monety w Wielkiej Brytanii, gdzie w pewnych regionach są dość licznie znajdowane
Ja też nie mówię, że pinpointery są niepotrzebne, jeżeli ktoś ma wykrywacz o dużym rozrzucie i nie ma doświadczenia i jest mu coś takiego nieodzowne to czemu nie. Ja, spertorun i wielu innych takiego problemu nie mamy, bo mamy wykrywacze, które namierzają bez problemu. Czy podzelenie się tą wiedzą musi wzbudzać takie emocje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Proscanie, światełko z komórki potzrebuję jedynie dla własnej ciekawości po namacaniu przedmiotu jeżeli jest on okrągły :))). Inaczej nie zadaję sobie trudu i macam ziemię po ciemku z dobrym skutkiem... Nauczony macania moniaków na plażach niemieckich nocną porą radzę sobie bardzo dobrze w polnej ziemi i z chęcią wystartowałbym w zawodach w wyciąganiu fantów z zawiązaną opaską na oczach :) a przeciwnik miałby swojego krecika ;)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Raneda jak zwykle nie stać na słowo przepraszam", ale zaczynam się już do tego powoli przyzwyczajać:(
Śmiem twierdzić że doświadczenia mi nie brak a o skuteczności krecików nie trzeba nikogo przekonywać kto poszukiwaniami zajmuje się na poważnie..

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raned, piszesz ze masz wykrywacz ktory nie ma problemu z namierzaniem. Domyslam sie ze skoro handlujesz Tesoro, to wlasnie taki posiadasz (glupio byloby Ci gdybys mial uzywac innego :-)

Moj kolega ma Tesoro Tejona, ludzie - jak on przeklina! Wydal kupe kasy, mialo to byc cudo..... a tu zasieg do kitu, nawet nie wie na jakiej glebokosci fant lezy ( a funkcje te ma np. Garrecik za 800zl!) a z namierzaniem to ma tak, ze kopie takie doly, ze sam mu na imieniny kupie jakiegos pinpointera. O ustawieniu balansu gruntu juz nie wspomne - przy kazdym uderzeniu sondy wyje jakby czolg trafil :-)
Wiem, ze Ci to nie na reke, ale taka jest prawda.

Co do monet celtyckich, ja tez bym taka chcial trafic, szczegolnie ze jest w Polsce rzadka. Co do pinpointera - jesli ktos kocha kopac luski i militaria, to go nie potrzebuje, stad zdania sa podzielone, ale jesli szuka sie drobnicy, to wydaje sie byc niezbedny.
Poozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek P - łatwo ukryć się pod anonimowością internetu i obrażać innych. Wykazujesz się zerową wiedzą na temat wykrywaczy, brakiem podstawowj kultury, kompleksami, zawiścią i porażającą głupotą. Udowodniłeś to już kilka razy m.in w poście o pokątnym handlu Vikingiem VK10. Wówczas zupełnie cię zignorowałem.
Zwracam się do moderatora z prośbą o ostrzeżenie dla uczestnika o nicku Jacek P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW wprowadziłeś dyktat na tym forum i dyktaturę na forum Poszukiwanieskarbow. Forum nie jest Twoim osobistym folwarkiem do załatwiania własnych interesów! Osobiście mam serdecznie dosyć Twojego wymądrzania i udowadniania supremacji. Twoja wiedza, chociaż duża wykazuje także duże braki, śmieszy mnie to jak chcesz udowodnić, że jesteś alfą i omegą. Za nic Cię nie zamierzam przepraszać i to tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to,że ktoś chodzący z wykrywaczem jakiś czas nie miał nigdy problemów ze znalezieniem maluteńkich,kolorowych drobiazgów.I nie jest ważne czy jest to malutka moneta czy zajęczy śrut.O tym możemy się dowiedzieć dopiero jak mamy ów drobiazg w ręku.I wydaje mi się,że może w tym pomóc pinpinter.Grzebanie palcami bywa męczace,zwłaszcza jak nosisz zegarek (który trzeba zdemontować")
A swoją drogą szkoda,że montują w wykrywki symulatory mowy a nikt nie wpadł na pomysł dodania w wyświetlaczu zwykłego zegarka :(
Cała ta dyskusja utwierdziła mnie tylko w decyzji o zaryzykowaniu 25 Euro i kupieniu na początek Melina" czy jego mutacji na ebayu.

Jacku P:Tejon i kipskie zasięgi ???? Chyba troszkę przesadziłeś.

Pozdrawiam serdecznie,
Witek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek P: to może ten Tejon kolegi jest popsuty?;), a po za tym jak Twój kolega go kupował to nie wiedział , że nie ma on wyświetlacza... trochę dziwne.

Do wszystkich: Panowie troszkę mniej nerwów i niezdrowych emocji , chyba , że chcecie mnie zmusić do użycia mojego małego magicznego paneliku".

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Panowie, zupełnie nie rozumiem waszych problemów. Chyba nikt was w nocy, w kompletnych ciemnościach, opędzając się od ujadających psów z pobliskiej zagrody nie kopał na polu boratynek. Trafiła mi się taka przygoda w październiku ubiegłego roku w towarzystwie Dominika i Grega w okolicach Dobrego, gdzie zasiedzieliśmy się do ciemnej nocy. Pole było niesamowite, prawie każdy sygnał oznaczał monetkę, albo kulkę karabinową z 1831 r. Jakoś żaden z nas - mieliśmy Tesoro: Cortesa i Lobo oraz C.Scope'a chyba 5MX - nie miał problemów z lokalizacją znalezisk. Moja metoda jest prosta - lokalizuję cewką miejsce, gdzie leży wykopany przedmiot. Następnie sprawdzam kolejne garście ziemi. Tą w której jest predmiot kładę na saperce i z saperki biorę szczypty ziemi w trzy palce. Nie idzie mi tak sprawnie jak Dominikowi, który w tej dziedzinie jest absolutnym mistrzem świata, ale jest to skuteczne. Lokalizacja miejsca zalegania przedmiotu moim Tesoro nie sprawiała mi żadnego problemu, nie musiałem go nawet przełączać na All Metal, wystarcza odpowiednio powoli machnąć na krzyż cewką.
Pozdrawim,
SZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Panowie nie skaczcie sobie tak do gardeł, bo mam wrażenie, że uprawiacie dyskusję na poziomie przedszkolaków bawiących się w piaskownicy. Sam chodzę z Tesoro Silver'em" i nigdy, powtarzam - nigdy nie miałem problemu z namierzeniem drobnego przedmiotu. Przy wolnym poruszaniu się w terenie trafiałem nawet denarki Zygmunta Starego z głębokości około 15 - 17 cm. Nigdy nie zdarzyło mi się mieć problem z dokładnym namierzeniem fantu. Wykopaną ziemię biorę w garść i przesuwam po sondzie. To wszystko. Wieczorami lub nocą lubię też sobie obejżeć fant w świetle odpalonej" komórki lub też zapalniczki, bo należę do tych, którzy lubią od razu wiedzieć co wykopali. Mój sprzęt wystarcza mi w 100% - tach. Jednakże zimą, kiedy w lesie zalega 10 - 15 cm śniegu,np. Cibola bije mnie zasięgiem o głowę. Widziałem pracę wielu wykrywaczy, lecz te o których wspomniał Saper nie mają zupełnie żadnych problemów z namierzaniem drobnych przedmiotów. Także to, czy ktoś ma ochotę kupić sobie dodatkowo drugą wykrywkę, czy Bulleye'a, to jest jego sprawa. Każdy musi sam wiedzieć czego chce ... Pewnie, że można wybrać się na wykopki objuczony dwoma wykrywkami, magnetometrem (bo a nóż ukształtowanie terenu wskazywać będzie na np.podziemny tunel), trzema łopatkami (bo jedną kopie się szybciej, gruga jest poręczniejsza a trzecią do prac typowo delikatnych?!) Pytam się, po jaką cholerę tyle ze sobą targać. W zupełności starcza dobra wykrywka i łopata i na tym koniec.

Pozdrawiam
Monsun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę podsumować ?

Spróbuję.

1. Każdy ma swoje wypracowane metody namierzania - jeśli ich nie ma, to niech zostanie w domu.

2. Jeśli ktoś nie potrafi namierzać swoim wykrywaczem (z funkcją pinpoit czy bez) to żaden pinpointer mu wiele nie pomoże.

3. Pinpointer wspomaga odnajdowaie tego co się wykryło. Czasami pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Są różne pinpointery. Wszystkie mają swoje wady. Można się bez nich obejść.

4. Jeśli ktoś mówi że nigdy nie miał problemów ze znaleziem wykopanego drobiazgu, to jeszcze wiele przed nim w dziedzinie poszukiwań.

5. Zdaje sobie sprawe, że Sapertorun pisał o piwach w żartach. Ja też.

6. Wątek ze światełkiem i z macaniem też jest żartobliwy. Mam nadzieję, ze nikt nie miał co do tego wątpliwości.

7. Łatwość namierzania zależy głównie od rodzaju sondy i od jej średnicy. W tym samym stopniu (albo bardziej) od oparatora. W najmniejszym stopniu od rodzaju wykrywacza.

I na koniec - poszukiwacz który (nie) używa pinpointera, wcale nie jest lepszy (gorszy) od tego który go (nie)potrzebuje.

pzdr.

proscan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raned - kto sie ukryl pod anonimowoscia? Dlaczego nie wystepujesz jako Denar tylko udajesz pseudoposzukiwacza Raneda i reklamujesz za kazdym razem Tesoro? :-)

Po drugie - kto kogo obraza? Ja na razie to ty obrazasz kazdego co choc troche skrytykuje Tesoro i zdominowales Forum. Wstydz sie! Ktos zaproponowal legalna (!!!) sprzedaz Vikinga za 800 zl, Ty sprzedajesz ten sam model na swojej stronie internetowej za ponad 1000zl. Czy to powod by opluwac tego czlowieka ???? Nazwales go przemytnikiem... coraz czesciej puszczaja ci nerwy, za czesto... Ale tobie wszystko wolno? To teraz ja zwroce się do moderatora z prośbą o ostrzeżenie dla uczestnika o nicku Raned.

Co do Tejona - owszem, ma on dobry zasieg, jak moj kolega wykluczy dyskryminacje, to zasieg jest OK, ale jak tylko sie zmeczy kopaniem gwozdzi i odlamkow i podniesie zakres dyskryminacji by odtrzucala metal, to zasieg jest ciut tylko lepszy niz w Ace 250, a gorszy niz w Minelabie Soverign. Zreszta juz kilka osob tu o tym pisalo, ale Raned wszystkich opluwal i nikomu juz sie nie chce pisac. Ot tyle.

Pzdr! Jacek P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba starannie dostroić się do gruntu. To jest podstawa! Zasięg jest wtedy bardzo OK. Tejon potrafi jeszcze więcej ciekawych rzeczy, np. wykrywać niewielki kolor w bliskim sąsiedztwie żelaza. Skąd to wiem? Bo osobiście używałem tego sprzętu. Dodam jeszcze, że w sposób świadomy używałem. Ogólnie jestem zatwardziałym whitesowcem, ale jeśli coś jest dobre, to należy przyznać, że jest dobre (vide np. Van Worden :). Pozdrawiam
Mrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnicy pinpointerów już się wypowiedzieli.
I to byłoby na tyle. Sądzę że już nic nie mają do dodania, ponad to że ktoś przemiata garścią ziemi nad sondą, a ktoś inny pod sondą.

Teraz proszę o wypowiedź osoby używające tych urządzeń.
Ponieważ również jestem zainteresowany kupnem dobrego pinpointera w rozsądnej cenie proszę o konkretne dane różnych modeli których używacie, jeżeli to możliwe z osiągami i innymi uwagami.

pzdr
Jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W tym ferworze postów nie każdy może znaleźć pewnie odpowiednie linki, więc jeszcze raz:

http://www.treasuremate.net/adams.shtml

Z tego testu wynika że Treasure Mate jest najlepszy.. Jednak ponieważ liczy się tylko kilka pierwszych centymetrów (np. ściany dołka)to sądzę że ważniejsza jest np. jakość wykonania i dostępność kreta.. Najtańsze są firmy SEBEN na brytyjskim Ebay(może są też na niemieckim)za ok.150zł z przesyłką. To pewnie najlepsza cena a i krecik myślę dość przyzwoity (jak za te pieniądze:))
Zasilane są najczęściej 1 baterią 9V, która jest chyba wieczna bo nie pamiętam już kiedy ją wymieniałem:)) W niektórych jest dioda podświetlająca cel i możliwość wyboru sygnału - dźwiękowy lub wibracyjny.
Poniżej link do Kreta-Mercedesa:) i innych, na które warto polować na Ebay:
http://www.informulation.on.ca/A55770/cts.nsf/(AllByID)/631E4FD8518D926286256D000074F755!OpenDocument

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych doświadczeń z wykrywaczami pomocniczymi , dlatego też moje pytania mogą sie wydawać banalne. Proszę o nie mieszanie mnie jednak z błotem. I z pewną dozą niesmiałości postanawiam je zadać.
Czy wszystkie te wykrywki są wykrywaczami pulsacyjnymi. I czy na zaśmieconych polach spełniają one swoje zadanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mac3 - dzięki za link, choć szkoda że nie pokusili się o test porównawczy:(
Tasiek - co do technologii tego sprzętu to wolę żeby kto inny sią wypowiedział a ja moge tylko stwierdzić że zaśmiecony teren nie stanowi problemu bo musisz pamiętać że krecikami szukasz tylko jednego celu w konkretnym miejscu..

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie