Skocz do zawartości
  • 0

Prośba o identyfikacje bagnetu


waldefryk

Pytanie

Witam
Bagnet z wyglądu M71/84 . I właśnie....wymiary wszystkie pasują do M71/84 z długim zbroczem.- oprócz jelca. W tym bagnecie jelec jest dłuższy o 11 mm , a co najciekawsze średnica pierścienia jelca to nie 17,5 jak w normalnym bagnecie a 15,5 mm. Jest wiec mniejsza o cale 2 mm . Jeśli ktoś się bawi takimi zabawkami to byłbym wdzięczny za informację. Myślę że długość jelca wskazywałaby że jest to bagnet do jakiegoś karabinu z adapterem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Bagnet z wyglądu M71/84 . I właśnie....wymiary wszystkie pasują do M71/84 z długim zbroczem.- oprócz jelca. W tym bagnecie jelec jest dłuższy o 11 mm , a co najciekawsze średnica pierścienia jelca to nie 17,5 jak w normalnym bagnecie a 15,5 mm. Jest wiec mniejsza o cale 2 mm . Jeśli ktoś się bawi takimi zabawkami to byłbym wdzięczny za informację. Myślę że długość jelca wskazywałaby że jest to bagnet do jakiegoś karabinu z adapterem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację i raczej się do niej skłaniam , że jest to bagnet do mausera hiszpańskiego kal.7mm.wz 1893,były produkowane m.in przez Niemców w Soligen i Suhl.
pochwy skórzane identyczne jak do niemieckich 71/84 ale bez stempli niemieckich. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.. dzięki koledzy nareszcie. Bagnet ma identyczne wymiary jak M71/84 Proszę zobaczyć w Królikiewiczu albo w Pruszyńskim, nie będę przepisywał książki, no tylko ten nieszczęsny jelec....zupełnie nie pasujący do niczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie