Skocz do zawartości
  • 0

Co to za zapalniczka???


pawel_breslau

Pytanie

Witam.
Jakiś czas temu wpadła mi w ręce taka oto zapalniczka.Przeleżała jakiś czas w szafie do czasu aż sobie o niej przypomniałem.
Z przodu jest jakby naklejony samolocik,z tyłu ktoś wyrył napis w roku 1924",natomiast od spodu napisy wytwórcy OCHR.URZ.PATENT.463,WARSZAWA,KONOPCZYŃSKI" i jkaieś chyba odbiory.
Prosiłbym o identyfikację tej zapalniczki jeśli ktoś z Was ma jakieś informacje.
Pozdrawiam.
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jakiś czas temu wpadła mi w ręce taka oto zapalniczka.Przeleżała jakiś czas w szafie do czasu aż sobie o niej przypomniałem.
Z przodu jest jakby naklejony samolocik,z tyłu ktoś wyrył napis w roku 1924",natomiast od spodu napisy wytwórcy OCHR.URZ.PATENT.463,WARSZAWA,KONOPCZYŃSKI" i jkaieś chyba odbiory.
Prosiłbym o identyfikację tej zapalniczki jeśli ktoś z Was ma jakieś informacje.
Pozdrawiam.
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba wzór dla żołnierzy WP, pytanie tylko czy wersja oficerska czy niższa, ale w tej materii niech wypowiedzą się spece od II RP. Twoja to będzie wzór dla lotnictwa wojskowego II RP.
Tą znalazłem na allegro z opisem: mosiężna nie chromowana, wysokość korpusu 40 mm, szerokość 30 mm kompletna, sprawna. brak kamienia stan jak na fotce nie wykopek, sygnatura pod spodem O.SW.UKZ.PAT.463 WARSZAWA Z.KONOPCZYŃSKI i orzełek z koroną FUNDNIJ SOBE PREZENT NA MIKOLAJA. Cena wywoławcza 33 zeta.

pzdr woyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie