Skocz do zawartości

Czy warto szyć od podstaw płaszcz szeregowca z 11 pp?


Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz o polskim przedwojennym płaszczu piechoty?
W obecnej chwili najrozsądniejszym rowiązaniem jest uszycie go od podstaw. Niestety problemem jest materiał, ogólnodostepne zapasy powojennego materiału już są chyba na wykończeniu, ale Lancier chyba już coś znalazł zamiast niego. Niestety cena tego roziązania jest spora.

Jak ci się uda zdobyć to można od biedy używać płaszcza wz.48, ale te też już trudno znaleźć.

Istnieje jeszcze możliwość przerobienia dwurzędowego płaszcza LWP, niestety koszt samej przeróbki jest prawie taki sam jak robocizny szycia nowego a efekt dyskusyjny".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak, jak napisał fiku! ale o ile pamiętam to kolega chce odtwarzać I AWP, więc proponuje się upewnić jakie płaszcze miała ta jednostka, generalnie były to płaszcze szyte na wzór przewojennych kawaleryjskich wz. 36-ale materiał bywał różny, np. w 2 DP najczęsciej trafiały się z amerykańskiego sukna, natomiast pułki zwerbowane wśród Wilniuków miały najczęściej charaktrystyczne mlecznokawowe kolory..źródła, źródła, źródła i szyć od podstaw, chyba że złapiesz oryginał w dobrym stanie ;)
pozdr.
J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszcze sukienne używane w 1 AWP były dokładną kopią płaszczy wz. 36. Od tych przedwojennych różniły się jedynie materiałem, z którego były wykonane, a przez to też różniły się kolorem. Właśnie mi chodzi o to, jaki to dokładnie jest (był) materiałczy i czy gdzieś jeszcze można taki dostać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie