Skocz do zawartości

Paryż - ciekawostki militarne godne polecenia


seemann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wybieram się w najbliższym czasie do Paryża, czy ktoś ma pomysły na jakieś ciekawostki z IIWŚ godne obejrzenia tam (jakieś muzea, skanseny z czołgami, samolotami itp.?) Będę niezmiernie wdzięczny za parę porad.

Pozdro

Seemann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam nadzieję,że jedziesz na dłużej niż 10 dni, bo ja tam tyle byłem i mimo 4 godz snu na dobę zdążyłem tylko zwiedzić cywilne" zabytki, muzea itp.(pigalak przereklamowany). Nie zdążyłem dostać się do Pałacu Inwalidów (Hotel des Invalides - plac Vauban niedaleko Pola Marsowego), a widok dwóch Panther przed fasadą mało mnie nie skręcił. Z tego co wiem, znajdujące się tam Muzeum Wojskowe gromadzi broń, mundury i plany fortyfikacyjne od średniowiecza do czasów dzisiejszych.Wejściówki trochę kosztują.Zazdroszczę.
Pozdrowienia.
Senior.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jadę tylko na 3 dni, ale mam nadzieję połączyć standardowe atrakcje z takimi, więc jak rozumiem HU13ERT, Panthery przy wejściu wróżą niezłe skarby wewnątrz? Cóż, zobaczymy.

A na przedmieściach to zbyt świeży konflikt, jak za 50 lat butelki z benzyną stamtąd trafią do muzeum, to wtedy pójdę :-))

pozdr

Seemann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze okręt podwodny francuski powojenny przy muzeum techniki lub miasteczku nauki, juz dokładnie nie pamiętam jak się to miejsce nazywało.
muzeum invalidów jakby nieco pomija kwestię 1940r i dośc ubogo traktuje o I wojnie ale za to dla napoleonistów jest tam dużo (sala pt samosierra nie bardzo nam pokazuje polskie dokonania tam). polecam też miecze samurajskie. byłem 3 razy w tym muzeum ale nie bardzo widziałem panthery?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ups. Sorki. Moje wspomnienia są z 1986 roku. Wtedy czołgi tam stały, a na tabliczkach informacyjnych widniał napis, że zdobyte były w 1944r. w Wogezach przez dywizję gen. Leclerc. Niestety czas mija. Junior mnie ostrzegał żebym się za mocno nie wychylał na forum, bo to już nie moja epoka. Trzeba go posłuchać.
Pozdrowienia.
HU13ERT senior.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz czas to kilka godzin wyznacz sobie na muzeum armii. bron, wyposarzenie z różnych epok i roznych armii. z II ws co pamietam to wieza od panzer II, cały R17, goliat, V2, enigma sporo umundurowanych manekinów, broni strzeleckiej. naprawde warto.
pzdr
BarNaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie