Skocz do zawartości

Przedwojenny wycior do Visa


Rekomendowane odpowiedzi

No way brachu...komplet z kabura....nie rozwale calosci, zreszta nie mam drugiego.Popytam, trafiaja sie czasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistolet, w futerale nosi się na prawym boku na pasie głównym. Futerał nasunięty na pas główny, podtrzymywany przy pomocy paska przełożonego przez lewe ramię; sznur do pistoletu założony przez szyję."
Instrukcja troczenia i pakowania kawalerii z 1938 roku.

http://www.zurawiejki.prv.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo,odbior, tu Ziemia! Mamy 2003r. 1938 juz jakby za nami:-))Jezyk urzedowy wynikajacy z regulaminow dla kawalerii mnie nie dotyczy.Nie jestem w Panskim wojsku, prosze wiec strofowac swoich podopiecznych.Ja mam kabure do visa i futeral do skrzypiec i nikomu nic do tego, jaka terminologia sie posluguje.Komentarz zbyteczny, bo jak sie okazuje kolega Vis wz 35 doskonale zrozumial o co chodzi.Prosze zrozumiec, ze niektorzy z nas chodza po ziemi przy calym szacunku i sentymencie do historii;-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DTH,
Chetnie bym zobaczyl ten Twoj komplet z kabura.
Wycior jak sie trafi oryginal to chetnie kupie.
Futeral na rozpylacz to swietny pomysl, zawsze mozna powiedziec ze sie idzie na koncert do lasu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nosze lornetki, zadnych futeralow, ani lancy w cholewie.Chcesz sie bawic w wojne to sie baw, dla mnie mozesz nawet galopowac konno po Marszalkowskiej, zas moje podejscie do historii i sposob formulowania pojec pozostaw mnie.Masz zapedy oszoloma i choc to czasem bywa sympatyczne, jednakoz nie w Twoim wydaniu.Popatrz na tytul, a takze czego dotyczyly posty i przy okazji poczytaj podstawy zycia towarzyskiego, masz tu wyrazne luki, a zareczam, ze kazdy oficer 14 pulku obowiazkowo czytal dzielo Vauban & Kurcewicz i jego kanony mial w malym palcu.W przeciwienstwie do Ciebie.Jak dla mnie EOD, nie bede smiecil.

Vis 35: zrobie dokladne fotki, to Ci wysle.Kabura jest prawdopodobnie po 4 Batalionie Saperow z Przemysla,bo lezala w graciarni na strychu i zawinieta byla w kawal szmaty z pieczecia tej tresci:4 bat.sap. 1 komp. (doczytalem, ze jednostka pochodzila wlasnie z Przemysla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DTH,
Skarby zawiniete w szmate..., poprostu kocham to!
Prosze zrob dobre zdjecia kabury,wyciora i pieczeci.
Przy okazji... ,jaki bylby sens zeby ktos chowal na strychu
tylko sama kabure z wyciorem ?
Znaczy Vis tez tam byl,mam racje?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super stan - moze kiedys sie takiego dochrapie :) A tak z drugiej strony (z całym szacunkiem i ze zrozumieniem słabości do tego tematu)- nie boicie sie prowokować losu pokazując takie ładne zdjęcia rzeczy których posiadania zabrania wyrozumiałe i sprawiedliwe prawo ? Nasze organy ścigania są może ślamazarne i powolne ale chyba w końcu mogą się kiedyś pozbierać do kupy ...

Jak już jesteśmy przy temacie polskim - to jakby ktoś z Was miał ładny chlebaczek wz.33 lub ładownice do rkm wz.28 w wersji na 3 magazynki (lewa i prawa) i jeszcze na dodatek chciałby sie jej pozbyć - prosze o info na maila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vis35, czy możesz mi podesłać na priva trochę fotek tego egzemplarza? HerrMongo@wp.pl
Z góry wielkie dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za obrażenie, chciałem tylko, żeby opisywany przedmiot miał nazwę zgodną z przedwojennym określeniem. Nie będe się już odzywał, bo chyba chyba uraziłem obecnych. Przepraszam, ale to ważne dla mnie, żeby pistolet Vis wz. 35 w futerale tak się nazywał a nie klamka w kaburze". W potocznym języku to to samo, więc może jestem zboczkiem na tym punkcie:-) Znikam i nie przeszkadzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjecie zrobilem starym aparatem cyfrowym Kodak DC200,
problem polegal na tym ze obiektyw tego aparatu robi ostre zdjecia dopiero z okolo jednego metra odleglosci!
Wpadlem na pomysl zeby wykorzystac mala soczewke ze starej
lornetki ,ktora przykleilem tasma przylepna (po bokach)
bezposrednio na obiektyw.Uzyskalem bardzo ostre zdjecia
z odleglosci 4 cm! Mozna tez przykladac zwykle duze szklo powiekszajace, moze ta informacja sie komus przyda?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 years later...
Mega kotlet, ale nie chciałem nowego wątku zakładać (a przy okazji ten można przenieść do WP II RP):

takie pytanie mam odnośnie wyciorów - czy Niemcy produkowali je do pistoletów okupacyjnych"? Jeśli tak, to czy były produkowane z mosiężnego pręta jak przedwojenne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie