Skocz do zawartości

1 listopada


militarny

Rekomendowane odpowiedzi

Ju za kilka dni mamy 1 listopada.Czas na chwilę wspomnien i zadumę. W ten dzień będziemy odwiedzać swoich bliskich na cmentarzu.Dużo jest takich miejsc na cmentarzu czy w innych miejscach gdzie leżą obrońcy Polskiego narodu, którzy walczyli za Polskę i gineli za nią.Warto też zostawic zapalonego znicza pod pomnikiem,tam gdzie leża ofiary hitlerowskich mordów.Z racji tego święta można pomyśleć również o tych, którym nie ma kto zapalić tego sumbolicznego znicza. A poniekąt jest to nasze patriotyczne zadanie, pokarzmy że nie jest to nam obojętne i umiemy o to zadbać. Taki mały gest a znaczy tak dużo. Pozd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cmentarzu Poległych w 1920 roku w Radzyminie spoczywa większość osób z mojej Rodziny.Od kilkudziesięciu lat zawsze zapalam lampki na grobach poległych żołnierzy w 1920
i 1939 roku.Uczcijmy pamięć tych którzy polegli za Naszą Wolność i zapalmy ognie" pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My od kilku lat stawiamy znicze na grobach poległych Czerwonoarmistów w Białogardzie i Bornym Sulinowie oraz na przyoflagowych cmentarzach leśnych koło Nadarzyc i Bornego. Dziwne uczucie, gdy na tak licznych mogiłach płoną nieliczne znicze. Mogiły zapomniane, często nieuporządkowane...

Tylko w polu biały krzyż,
nie pamięta już
- kto pod nim śpi..."

pozdro :)
Grzesiek i Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tradycyjnie już zapalę znicz na cmentarzu fortecznym w Modlinie. Mam nawet pomysł żeby okleić wkład od znicza wystrzelonymi łuskami - to będzie mój znak rozpoznawczy. A może nasz ? - przecież każdy ma w domu masę niepotrzebnych łusek ?
co Wy na to ?

pozdrawiam - kocur !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

co roku jestem kilka razy na cmentarzu w małej zach. pomorskiej miejscowości. Obok dzisiejszego cmentarza istnieją jeszcze resztki cmentarza poprzednich mieszkańców tamtych terenów. Tam również światełek prawie nie ma (w ubiegłym roku dwa)... ile jest takich miejsc - prawie każda miejscowość na pomorzu zachodnim (i nie tylko) ma taki swój cmentarz - mniej lub bardziej zniszczony, mniej lub bardziej odwiedzany...

Bywajcie - Mariusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cmentarzu wojskowym w mojej okolicy w czasie okupacji istniał zwyczaj dekorowania krzyży poległych żołnierzy polskich w 1939 roku.
Co za to można było wtedy dostać od okupanta chyba nie muszę tłumaczyć.
W tym roku wraz z moją grupą historyczną nawiązując do wojennej tradycji również udekorujemy cmentarz i jak co roku już zapalimy świeczki.
Pamiętajcie o tych, dzięki którym dzisiaj możecie być wolnymi!!!

Pozdrawiam, Mariusz, GH Patria"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie