Skocz do zawartości

Wybuchowy 9-latek


IRONRAT

Rekomendowane odpowiedzi

podaję za http://wiadomosci.onet.pl/1181952,11,item.html

9-letni uczeń szkoły podstawowej w powiecie trzebnickim przyniósł do niej granat, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Okazało się, że należał on do jego ojca. Niewybuch zabezpieczyli saperzy.
Jak poinformował Marek Karlikowski z policji w Trzebnicy, do zdarzenia doszło we wtorek. O przyniesieniu przez ucznia granatu do szkoły policja dowiedziała się od dyrekcji placówki. Przybyli na miejsce saperzy zabezpieczyli granat; wcześniej zabezpieczył go nauczyciel - niewybuch leżał w tekturowym pudełku na boisku szkolnym, w odległości około 100 metrów od szkoły, pilnowała go jedną z nauczycielek" - powiedział Karlikowski.

W miejscu zamieszkania chłopca, policjanci ujawnili niekompletne elementy broni z czasów II wojny światowej tj. kolby, trzy lufy karabinowe, bagnet. Wszystko należało do 44-letniego ojca chłopca, który wszystkie te przedmioty wykopał w lesie.

Po prostu ręce opadają. Rozumiem jeszcze, gdyby próbował dać go teściowej, ale tak...

Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilkę - o 18.00 - na TV regionalnej są Fakty. Zapraszam przed telewizor wszystkich Dolnoślązaków - mają powiedzieć coś więcej o chłopcu z granatem. O 21.45 jest wydanie wieczorne (jak by ktoś nie zdążył na 18.00 się załapać) :-)

Pozdrawiam
Leuthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem to w Faktach.
Czy granat jest uzbrojony to trudno powiedziec , przypuszczam ze nie / wg mnie chyba nie można być takim debilem aby trzymać uzbrojony F-1 w szufladzie/.
Co do broni to totalny zlom.
A teraz pytanie do nas wszystkich - czy kolekcje tego typu sa zabezpieczone tak aby nasze pociechy nie wpadły na genialny pomysł pochwalenia sie np. w szkole w trakcie omawiania tematu z IIWW jakims eksponatem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez... Tymbardziej że sam mam dopiero 13 lati trudno by łyło... Ale co do moich zbiorów wszystko jest zdezaktywowane(tymi rękoma..:D)i w 100% bezpieczne... W militariach siedzę od 7 lat i posiadam niemałą o nich wiedzę dlatego posówam sie do stwierdzenia żetrzeba być naprawde idiotą aby pozwolić wynieśc 9-cio letniemu dziecku z domu eksponat "który może być nie całkiem bezpieczny...LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny siebie.. bo ja nie jestem żadnym domorosłym saperem i mam swój rozum... Piszesz tak jakbyś miał pewnośc że znosze do domu niewybuchy pocisków kalibru 150mm i wytapiam z nich trotyl... Myślisz że każdy człowiek w moim wieku jest taki nieprzemyślny i wręcz głupi?? Ja za długo w tym siedze zeby bawić sie takimi syfami jak niewypały i nietylko. Noj kumpel stracił przez takie coś ręke bo koniecznie chciałwykręcic zapalnik z miny. Pisząc wszystko jest na 100% bezpieczne" miałem na mysli zdezaktywowane naboje i moje karabiny z zakołkowanymi lufami... Dziwie sie jak nawet dorosli ludzie mogą by tak durni żeby mając dzieci trzymać w domu takie gówno jak niewypały... I oni legitymują sie mianem poszukiwacza. A potem przylepiają nam przez takich ludzi metki że poszukiwacze są niebezpieczni i stanowią zagrożenie!! LUDZIE MYŚLCIE CO ROBICIE(I PISZECIE)!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnusie992, ja siedze w banży od 11 lat i moge powiedzieć tylko tyle że moja wiedza jest skromna w porównaniu z wiedza niektórych osób na forum:( a co do niewypałów zgadzam się z tobą w 100%, ale na przyszłość bądź bardziej skromny co do oceny własnej osoby, tym bardziej że masz dopiero 13 lat. Chcętnie z tobą pogadam na tematy militarne więc jak chcesz to napisz maila revolt-lo@tlen.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem starszy :P
Ale przyznam się że już daaaawno temu (na temat II wojny) sam przyniosłem do szkoły F1... tylko tyle że mój był puściutki z rozbrojonym wykopkiem zapalnika :)
Ale bywają ludzie co lubią adrenaline" (czyt. niekoniecznie inteligentni... delikatnie mówiąc). Np. kumpel kumpla trzymał w szopie... 10 sztuk min p.piechotnych (po jakimś czasie leżenia wykręcił z nich zapalniki... dla bezpieczeństwa jak powiedział). No comments...
Pozdrowienia dla ormalnych" poszukiwaczy, obyście nigdy nie trafiali na niewypały i na takich ludzi
Szuder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
mnie sie wydaje ze zdazenie to powinno byc przestroga dla tych pasjonatów którzy maja dzieci (ja jeszcze nie mam) zauwazamy ze takiemu malemu rozne zeczy przychodza do glowy

dobrze ze nie znalazl go na sylwestra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po tym, co tu wypisujecie o rozbrajaniu niewybuchów, nie dziwcie się, jak kolejna osoba będzie miała wizytę domową - 13 latkowie rozbierający pociski. Jakby mój kilkunastoletni syn to robił, to skroiłbym mu dupsko. Chociaż i ja kiedyś znosiłem naboje do domu, a ojciec mi je wyrzucał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha-magnus992 ale sobie wkopałeś-masz karabiny-zakołkowane-nie martw się nie martw panowie sprawdzą...do mnie wpadli po pepeszkę z allegro która była w stanie monolitu z rdzy-nawet nie otwieralna o lufie nie było mowy tak była zardzewiała że nie było widac żadnego jej końca,zamka nie było a mechanizm spustowy nie istniał bo mi się w rękach rozpadł-i tak ją chciali...(i której już dawno nie mam bo poszłą na allegro)więc szykuj karabiny na inspekcję-panowie przyjdą o swicie pewnie- bo forum ma piekny monitoring...jak i allegro zreszta też o czym przekonałem się na własnej skórze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie