Skocz do zawartości

Szkolne naboje UR??


Jadzia

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie naboje szkolne monolity" do UR-a były produkowane ,z tego wiem są skrajnie rzadkie.
Ponadto Niemcy do zdobycznych używanych przez siebie UR-ów produkowali naboje szkolne Exerzierpatronen" z czerwonego tworzywa ze stalowym denkiem (podobne jak mauserowskie ,9 mm i Kurzpatrone).

pozdrawiam

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu te monolity pojawily sie na rynku w pewnej, rzeczywiscie niewielkiej liczbie. Nabylem jeden, nie bardzo wiedzac co o tym sadzic, bo od poczatku pojawily sie watpliwosci. Nie wiem, czy ktos z nudow pobawil sie i wykonal taka partie ( raczej nie robil tego dla zysku, bo cena nie nie powalała ), czy tez przyswiecaly temu inne pobudki, niemniej okazalo sie, ze te naboje nie wchodza do muzealnych Urów, wiec moja teoria jest taka, ze to jednak wspolczesna zabawka. W zasadzie podrabia sie dzis wszystko, na co pozwala technika, wiec dlaczego nie to...
Tyle, ze to dzialanie przynosi wiecej szkody, niz pozytku, bo potem zawsze jest grupa tych, co uwazaja pewna rzecz za oryginal, a inni ja deprecjonuja, robi sie zamieszanie i w koncu nikt nie ma pewnosci, co jest czym. Najlepszy przyklad to chyba niemieckie helmy i niekonczace sie sesje mędrców na allegro. No coz, kolekcjonerstwo staje sie ryzykownym fachem, bo diabel tkwi dzis w...pieniadzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,ten nabój szkolny jest co najmniej dziwny. Chodzi mi np. o bicia na dnie łuski - wydaje mi się ,że przy polskim naboju były by to normalne sygnatury jak na amunicji bojowej lub ich brak. Tu zaś ciężko coś wymyślić.
W każdym bądź razie to ciekawostka :)

pozdrawiam

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
czyli te plastikowe są ok, a na inne raczej uważać?
nie pytam dlatego że mam takowy, ale zaciekawiło mnie to po prostu, a swoją drogą mieć takiego plastikowego fanta to by była super ozdoba kolekcji!!
pozdrawiam
i dziekuje za zainteresowanie.
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie