Skocz do zawartości

Październikowe trafienia


sebulaa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Oto rewersiki moich skarbusiów . Na monetce z 1858 widnieje napis G.H. OLDENB. SCHEIDE M. ( Oldenburg ) Co do guzika to traił mi się pierwszy raz . Taki mój cichy domysł to jakiś ruch oranżystów ,wnioskuję po napisie z tyłu przód niestety nie widoczny oraz po tym kawałku łyżki który znalazłem metr od guzika.
P.S prześlij skan przodu guzika.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wykopany , ale zdobyty.
W niedzielę udałem sie z żonka na spacer 9 raz do roku można), ujrzałem jak gościu zasuwa z nim w garści przez podwórko. Wbiłem sie do niego na posesję, no i gatka skąd ma i ile chce. skurkowany niechciał go oddać, bo mu potrzebny do dawania gołębiom zboża. Proponowałem mu ładne wiadereczko niklowane w zamian , lub tez tradycyjnie buteleczke na otarcie łez . niechciał nadal go oddać .Ale powiedział że mi go da jak już sobie pójdę . No i jestem szczęśliwym posiadaczem hełmu.

Hełm ten był wykopany 30 lat temu , wypiaskowany i pomalowany wojskową farbą , dlatego też uchował sie w tak dobrym stanie do teraz.
Pozdrawiam sebulaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie