Skocz do zawartości

rosyjskie odznaczenia z wykopków


HERWOLF

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nr 2
Gwiazda noszona na czapce. Najczęściej pokryta czerwoną emalią.
Na fotografii rarytas, gwiazda pokryta zieloną emalią; wytwarzana przez 3 miesiące w 1941 r."

Witam!
Ta gwiazdka była pokryta kiedyś emalią? Na mojej nie ma najmiejszego śladu emalii. Czy były gwiazdy nie emaliowane?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa jest ta gwiazdeczka pokryta emalią zielona
po 41 roku gwiazdeczki były malowane farba szaro=oliwkowa a więc moze twoja jest wlaśnie ta malowana a farba zeszla.
sprawdz jeszcze wymiar o ile gwiazda ma 28 mm szerokości to jest to wersja dla marynarki standart to 25 mm
Pzdr Jack61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to spam ale...
Jeśli ktoś chciałby się pozbyć odznaki medycznej, wzorowego grenadiera, CKM-isty, artylerzysty,odznak gwardyjskich i innych tego rodzaju to jestem zainteresowany:)
Możliwa wymiana albo zakup.
Pozdrawiam,mab1978@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a tak troszku odskakując od tematu mam pytanie z rzędu trochę drętwych ;) Jako, że ja rocznik '79, rosyjskiego w szkole nie miałem - Czy mógłby ktoś napisać jak się fonetycznie czyta te literki ? ;) Teraz na wygnaniu jestem w karajch zachodnich więc nawet nie mam kogo się spytać :(
? ? ? ? ? ? ? ;)
Dzięki za wyrozumiałość i pozdrawiam serderdecznie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Odnaka nr 8 jest to odnzaka wzorowego żołnierza ZSRR. Odznaka 2 stopnia.
Poniżej masz link do aukcji na której są sprzedawane trzy stopnie tej odznaki. http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=65478960 "
Czyli powojenna. Czego to ludzie w lesie nie zostawiają...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zwierzątko to cywilna biżuteria.

Wewnątrz gwiazdek mamy portrecik małego Wołodii Ulianowa, znanego póżniej jako Lenin. Odznaki te były bardzo popularne w roku 1970, kiedy uroczyście obchodzono stulecie urodzin Lenina; w Polsce złośliwie nazywano je odznakami dzięciątka Lenin".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie