Skocz do zawartości

Konserwacja obiektów z Charkowa i Miednoje


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drobne pytanie, może ktoś z Was natknął się gdzieś na artykuł w jaki sposób konserwowane były przedmioty wydobyte z grobów w Charkowie i Miednoje? Bardzo mnie to interesuje. Zaznaczam, że nie zamierzam pozyskiwać fantów z miejsc podobnych, ani konserwować fantów uzyskanych z grobów. Po prostu byłem dzisiaj w Muzeum Katyńskim i zwróciłem uwagę na efekty konserwacji.

POzdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ,gdyby to pytanie zadane było kilka tygodni temu... Miałem na studiach zajęcia z doktorem ,który w 1995/96 roku był w ekipie przeprowadzającej badania w Katyniu. Bardzo miły pan i do tego gruntownie obcykany" w WP II RP ,rozmawiałem z nim nawet o przedmiotach wydobytych z ratnich mogił" ,ale o sposoby konserwacji nie zapytałem...

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
U mnie w muzeum był pewien Pan, który był w nielicznej ekipie ekshumującej oficerów z tych właśnie miejsc. Byłem na jego wystąpieniu. Wszystko uwiecznione na slajdach. Aż trudno było uwierzyć w to, co mówił. Szkoda, że nie mozna dalej ekshumować (ze względu na władze). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie