Skocz do zawartości

Znalazlem


Rekomendowane odpowiedzi

Zjadłem kawałek nazwy: wosk mikrokrystaliczny (np. Cosmoloid 80H.
Tanina jest żelem organicznym i nie może zaszkodzić. Natomiast wosk stosuje się powszechnie do zabezpieczania przedmiotów stalowych i drewnianych. Jest również całkowicie bezpieczny.
Nie wiem skąd jesteś, ale we Warszawce na ul.Długiej (na dolnym odcinku, za pomnikiem Powstania) jest specjalistyczny sklep. Tam ten wosk jest na 100 procent. Co do taniny, już k-szela napisał.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
OnyX i Vonadamski:

Najlepiej czyścić kwasem szczawiowym. Nie szkodzi ani skórze, ani farbie ani kalkom. Po wyczyszczeniu kalki należy jednak prysnąć jakimś lakierkiem, bo ich struktura po przebywaniu w ziemi jest nadwątlona (zresztą hełm też należy zakonserwować jak każdą wyczyszczoną rzecz).

tutaj przepis jak to zrobic:
http://www.magnesyneodymowe.fora.pl/konserwacja,22/znakomity-sposob-na-pozbycie-sie-rdzy-i-brudu-z-farby,440.html

Powiem tak, jestem przekonany, że gdyby szczęsliwy znalazca znał ten sposób, rezultat byłby dużo lepszy niż na zdjęciach - szkoda, ale i tak nie wyszedł chyba najgorzej.

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie