Skocz do zawartości

Znalazlem


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Popelnilem kilka bledow. Jednak bylem pod takim wrazeniem ze szukalem odznaczen czy w srodku nic nie bedzie :):):) Wyjalem plewy i zaczal sie troszke fasuneczek uszkadzac. Moze jakbym wyjal dopiero w domu i ...

Tak Panowie po dwoch latach sledztwa udowodnilem sobie ze a jednak FJ walczyli na przyczolku sandomierskim :)

Z powazaniem zadowolony vonadamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozebraniu okazalo sie ze skora jest w agonalnym stanie :(:(:( Tylko tyle zostalo. Natomiast reszta nie skurzana jest OK :) Gabka" sie dosc dobrze zachowala.
I zauwazylem ze helm nie ma jednego nita z tylu :(
Albo reszta paska zgnila doszczetnie (w co watpie) albo helm zostal porzucony po jakims dziwnym :) zniszczeniu tych paskow.
Mimo wszystko i tak jestem zadowolony.
Zobaczymy jak tam pojdzie dalsza czesc konserwacji. Jutro sprobuje pobawic sie Fosolkiem.

Z powazaniem vonadamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje hełmofonu :)...
jak trafiłem swojego to też mnie chyba cały las słyszał:P
..tak to już jest przy tych hełmach ...powodują nagły wzrost hałasu i zamieszania w lasach hahaha :) .... osobiście odradzałbym fosol jeżeli są jakiekolwiek ilości farby....lepiej oczyszcić go ręcznie ale nie do błysku..bo potem nie wygląda...porządnie zakonserwować....czasami korci też szpachlowanie,cynowanie czy jakieś tam inne doprowadzanie do stanu wyjściowego..moim skromnym zdaniem ...to bez sensu bo potem jest się w posiadaniu kopi jakich pełno na rynku ( zbudowanej na orginale którego nie widać) ...nie można przecierz zapominać że jest to wykop i taki jest jego walor ....
pzdr Chinczyk [The Tuna Squad]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyroby skórzane czyszczę w ten sposób : jezeli jest mozliwośc to delikatnie usuwam ziemię szczoteczką. Nastepnie myje to w wodzie z mydlem , płuczę i zanurzam w denaturacie. Spirytus wypycha" wodę ze skóry , nastepnie po pewnym czasie [ kilka dni ] wkładam czyszczony skórzany wyrób do słoika z dziecięcą oliwką do ciała. Tam znowu to leżakuje kilka dni. Skóra wykopana z ziemi jest bardzo sucha i zarazem łamliwa. Najwazniejsze to nie śpieszyć się i nie prostowac skóry na sucho . W ten sposób oczyściłem znalezione w ziemi jak i wydobyte z wody podpinki do hełmów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie