Jump to content

Rajd szlakiem V Wileńskiej Brygady AK majora Łupaszki na Powiślu


Traper7

Recommended Posts

Jest mi niezwykle miło poinformować że w dniach 27 i 28 nas Powiślu odbędzie się rajd Szlakiem V Brygady. Wezmą w nim udział harcerze i Strzelcy. Trasa rajdu pieszego wiedzie przez miejsca historycznie związane z działalnością tego oddziału. Kulminacją tego rajdu będzie msza za Żelaznego, która odbędzie się 28 czerwca w Czerninie koło Sztumu o godz. 18.00 Po mszy odbedzie się ognisko. Organizatorzy zapraszają wszystkich, dla których sprawy za jakie walczyli żołnierze antykomunistycznego podziemia są ważne. Na ognisku będą także harcerze polscy z Wileńszczyzny,przedstawiciele władz samorządowych oraz lokalni mieszkańcy.
Rajd będzie miał charakter edukacyjny, czemu służyć będą też zajęcia prowadzone przez historyków.
Link to comment
Share on other sites

?????????????

Szanowny MaćkuC, czy czasem nie pomyliły Ci się jakieś organizacje? Bo jeśli miałeś na myśli wiązek Strzelecki „STRZELEC” - organizcję społeczno wychowawczą", a na dodatek twierdzisz znam ja tych strzelców", to Twoja wiedza jest dla mnie dużym zaskoczeniem...

Czy na pewno chodzi Ci o np. to: http://republika.pl/js1003/index.htm ?
Link to comment
Share on other sites

witam
Niestety muszę stwierdzić że w każdej organizacji, nawet tej która ma jak najlepsze cele znajdą się czarne owce. Ja sam byłem przez 8 lat w harcerstwie,w naprawdę wspaniałej drużynie w której gdy tylko zauważono tego typu zachowania (nazizm,szerzenie ideologii)to radykalnie im przeciwdziałano. Ale wiem że zarówno w harcerstwie a przede wszystkim w organizacjach paramilitarnych często zdarzają się przypadki że grupa młodych skinheadów z jednego podwórka przystępuje do takiej organizacji żeby mieć ciekawe zajęcia,podszkolić się w walce wręcz, poprawić sprawnosć fizyczną, przejmuje potem kontrolę nad taką grupą i zaczynają się problemy. Nie wolno jednak generalizować, strzelcy stawiają przed sobą jak najlepsze cele, w swym rozwoju mierzą wysoko, mają piękne ideały patriotyczne.
Yasioo
Link to comment
Share on other sites

Zamieściłem tą informację nie po to aby wynikła tu jakaś pyskówka na tematy polityczne. Komentarze MaćkaC są żałosne,nie zaśmiecaj tego wątku swoimi pogladami, nikogo one nie interesują. Młodzież biorąca udział w tym rajdzie jest w wieku gimnazjalnym. A całośc odbywa się pod patronatem IPN-u
Link to comment
Share on other sites

Traper7

Komentarze MaćkaC są żałosne,nie zaśmiecaj tego wątku swoimi pogladami, nikogo one nie interesują."

piekne zdanie. chyba sobie wydrukuje i powiesze na sciane.
rozmawiałes ze wszystkimi" że takiś pewnien ze nikogo nie interesują?

Młodzież biorąca udział w tym rajdzie jest w wieku gimnazjalnym." - Ci gimnazjalisci (z koła o którym wspomniałem) propaguja własnie faszyzm. jesli boski IPN i władze Strzelaca" wykonuja jaką prace wychowawczą to w Sandomierzu bardzo słabo im idzie. Rośnie nam piekne pokolenie ze swastykami w głowach.

No ale Ciebie ten problem nie interesuje jak i twoich wszystkich"

serdecznie pozdrawiam
MaciekC
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information