Jump to content
  • 0

co to za pocisk i czy można go dać na elektrolize


pistacjowymis@op.pl

Question

17 answers to this question

Recommended Posts

Ja także zbieram kulki ołowiane i pociski ołowiane szczególnie z okresu powstania styczniowego.Mam w kolekcji to co pospolite w tym czasie (Minie) ale także okazy mniej pospolite i całkiem rzadkie - pociski systemu Petersa, a także jeden pocisk systemu Neislera (rosyjski pistolet kawaleryjski wz.1840). Mam także pociski i łuski od berdana i mausera wz.80, a także kulki muszkietowe. Najbardziej się cieszę że wszystkie pociski ołowiane(łuski i kilka kulek są efektem wymiany) wykopałem sam. Wkrótce dam fotki, bo kolega zakupił cyfrówke wreszcie.jak macie problemy z identyfikacją kulek to może będe mógł pomóc.
Yasioo
yasiooxx@wp.pl
Link to comment
Share on other sites

mailto:pistacjowymis@op.pl sorry nie skapowalem ze to nie ten sam. ten co jest pusty od dolu jest oki.
a ten wyzej raczej nie.lepiej nie kombinuj tylko zakop gdzies gleboko.
pozdro
ps.Danieloff ja mam kilka fajnych skoropek:) m.in od 152mm:D to kurestwo jest ciezkie jak jest puste a co mowa jak jest pelne:)
pozdro
Link to comment
Share on other sites

a jak mu zostal troche zółci to go gara wsadz i gotoj trotyl wyplynie i bendzie pusty ... oczywiscie jak jest gdzies pękniety zeby trotyl miał czym wyplynąć bo jak niejest to ci garnek rozerwie i mama ci da joby :))))
Link to comment
Share on other sites

Siemka. Danieloff tylko zbierasz czy też identyfikujesz. ja też lubię kulki od muszkietów. Mam rozpoczętą kolekcje. Ale chciałbym je jakoś okreslić. Jaka armia, jaki okres uzywania, kaliber, rodzaj broni itd. Masz jakies dane na ten temat.
Czekam na odp.
Pozdrowionka
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information