Jump to content

KOLEKCJONOWANIE ŁUSEK


gumiś

Recommended Posts

A u nas wszystkie są spisane i ułożone w pudełkach rocznikami i partiami. Oczywiście każdy producent w innym pudełku. Poszczególni producenci umieszczeni są w gablotkach. Na każde inne oznaczenie producenta - jeden nabój (oczywiście nie chodzi nam o inne roczniki czy partie, bo by miejsca zabrkało). Wszystkie pokazane na fotce są w większości łuskami uzupełnionymi pociskami, żeby ładniej wyglądało. Reszta wiercona i zbijana, coby spać spokojnie. ;)
pozdr. Mł. w-Y

Link to comment
Share on other sites

Na giełdach w Niemczech kolekcjonerzy amunicji przechowują swoje zbiory w specjalnych pudełkach do naboji.Są w różnych rozmiarach do ammo pistoletowej jak i karabinowej oraz wielu odcieniach koloru.Przeznaczone są m.in dla kolekcjonerów,myśliwych,rusznikarzy, itd.Produkują je głównie w USA oraz w Niemczech.Polecam m.in firmę Midway.Wyglądają profesjonalnie i warto się w nie zaopatrzyć
Link to comment
Share on other sites

niby nie zbieram ale dostaczam Bjarowi łuski on to jest straszny gryzipiórek wszystko skrzetnie notuje w Excelu dokładnie opisane rozkodowane tzn .rozpoznana wytwórnia ,a póxniej latami przepisuje raczej przerysowuje do zeszyciku i ma wszystko elegancko otwiera sobie na jakiejś giełdzie staroci na odpowiednim roczniku i patrzy czy taką ma:)według mnie to dobre rozwiazanie bo mozesz sie połapać wzrokowo nie musisz gmerac po spisach sczytywać wodzić palcem po kolumnach .
Link to comment
Share on other sites

W gablicie nasze łuski trzynają się na cienkim miedzianym druciku. Łuski są mosiężne, więc ciężko go zobaczyć.
Fotki wieczorem.
A co do przechowywania pozostałych, to jak już pisałem, leżą w kartonikach.

pozdr. Młodszy z wonsóW
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information