Skocz do zawartości

Rekonstrukcja przedwojennego prowincjonalnego miasteczka


Rekomendowane odpowiedzi

Szukając służbowych informacji znalazłem takie cuś:

LUBLIN: REKONSTRUKCJA PRZEDWOJENNEGO PROWINCJONALNEGO MIASTECZKA

Muzeum Wsi Lubelskiej wzbogaci się o pionierską na terenie naszego kraju realizację - rekonstrukcję przedwojennego prowincjonalnego miasteczka z Lubelszczyzny. Będzie to pełna prezentacja jego architektury i życia mieszkańców.

Autorzy projektu wyliczyli, że jego realizacja będzie kosztowała, bagatela, 3 mln euro. W 75 proc. mają to być pieniądze z funduszy unijnych.

W miasteczku zostanie wzniesiony ratusz, na wzór ratusza w Głusku, piekarnia z Wąwolnicy i areszt z Samoklęsk. Wiele zabytków zostanie przeniesionych do
skansenu: stodoła z Tyszowiec, warsztat kołodzieja z Bełżyc, domy żydowskie z Goraja, masarnia i rzeźnia z Siedliszcza, remiza z Wilkowa oraz chałupy z Wrzelowca, Łęcznej, Rejowca, Urzędowa, Biłgoraja i Wojsławic.


Źródło: Kurier Lubelski z dn. 09.05.2005
-------------------------

Hehe panowie rekonstruktorzy będziecie mieli fajny plener...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Odświeżam post, żeby powiedzieć że wpuszczają. Praktycznie wszystkie sceny batalistyczne z odcinka Sensacji XX Wieku o wojnie polsko-bolszewickiej były kręcone na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Sam broniłem kilku starych chałup przed bolszewikami :D (obrona Radzymina).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieopodal Brzegu Dolnego (woj. Dolnośląskie) leży malutka miejscowość Uraz. Tam nie trzeba żadnego skansenu. Tam czas zatrzymał się w XIX wieku :) Kto ma stosunkowo blisko do Urazu, niech czym prędzej się wybierze. Szczena opada!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie