Skocz do zawartości
  • 0

pojemnik


macek

Pytanie

Witam
Niemiecki pojemnik na pocisk? Piaskowa oryginalna farba i niemieckie napisy (niestety język Goethego jest mi obcy...)
, które mam nadzieję będą dobrze widoczne na zdjęciu. Brak zamknięcia. Za identyfikację z góry dziękuję.
pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety pierwszego wyrazu przed munition" nie jestem w stanie odczytać. Natomiast wyrazy Gew.15.1.....kg (a więc jak sądzę oznaczenie-wzór broni) powinny pomóc w identyfikacji.
W odpowiedzi na pytanie Maćka, nie jest to wykop ale strychowiec". Kupiłem go 2 dni temu od rolnika.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Niemiecki pojemnik na pocisk? Piaskowa oryginalna farba i niemieckie napisy (niestety język Goethego jest mi obcy...)
, które mam nadzieję będą dobrze widoczne na zdjęciu. Brak zamknięcia. Za identyfikację z góry dziękuję.
pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie. Bo tam jest Gesamt. Gew. 15.1. kg - czyli masa całkowita 15,1. kg.
Ale faktycznie może to być Heeres Munition - czyli jedyne, co z tych opisów wynika, to że jest to hermetyczny pojemnik na amunicję wojsk lądowych o masie brutto 15,1. kg.. :-(.

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie