Skocz do zawartości

Hibernatus PzIII


jotes

Rekomendowane odpowiedzi

Podaję za M-L'em:

Wyciągnięty na Białorusi
http://community.webshots.com/album/63256966FyZTjv
Wygląda jakby przed chwilą wyjechał z fabryki - niesamowite...

trafi prawdopodobnie do Szwajcarii - ciekawe muzeum:

www.festungsmuseum.ch

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
INCREDIBLE! Po prostu brak słów...
Farba, oznakowanie, komplety...
COś wspaniałego..
Mam nadzieję, że i u nas w kraju kiedyś będzie można wyciągać takie sztuki legalnie i następnie legalnie wystawiać je dla publiki w formie depozytu w którymś z muzeów (najlepiej prywatnym). Co Wy na to? Myślicie, że są jakieś szanse na taki obrót spraw?
Czy nadal będą znikać wydobyte fanty i wypływać daleko od naszych granic lub lądować w magazynach muzeów pod chmurką"?A swoją drogą dziwi mnie że nikt do tej pory nie beknął za fanty które oficjalnie znajdują się już poza granicami naszego kraju i nikt w zachodnich placówkach muzealnych nie ukrywa źródeł ich pochodzenia. Przypadek? Czy świetny biznes ze złamaniem prawa?A może prosta zasada: żeby mieć na wyciągnięcie i remont jakiegoś kolosa trzeba najpierw jeden lub dwa sprzedać wcześniej?Przykra sprawa.
Wciąż jednak mam nadzieję, że będzie w końcu można coś zdziałać prywatnie i w dodatku z pożytkiem dla wszystkich i do tego jeszcze nie tracąc praw własności do pojazdu
Pozdrawiam myślących podobnie
Do zobaczenia na jakimś wesołym zlocie gdzie pomachamy sobie z wieżyczek dowódcy w swoich pancernych pudełkach :)
Słoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie.. spokojnie.. mi to wyglada na jakąś ściemę..
zastanówcie sie jaka farba wytrzyma 60 lat w wodzie bez jakiegokolwiek zacieku z rdzy :)))
moim zdaniem to cos tu nie gra.
pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wyciągnięto tę trójke z torfu, a wiadomo, że torf bardzo dobrze konserwuje każdy materiał (choć może się w tym przypadku mylę- sugeruję się znaleziskami archologicznymi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadna sciema,torf (bagno) niedopuszcza powietrza i wten sposob zapobiega korozji.Zobaczcie dziob JagdpanzeraIV/70 wyciagnietego gdzies w Polsce z torfu

http://www.lerenfort.fsnet.co.uk/page12.html

zachowal sie na nim kompletny kamuflaz.

Pozdr.
sten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie