Jump to content
  • 0

Pocisk rapner

Guest Pewel

Question

Jakis czas temu ok 30m. od okopu udało mi sie wykopac w miejscowosci Strońsko miedzy Zduńską wolą a Sieradzem na lini obrony warty z 1939r,pocisk rapner,ktory podczas lotu i upadku na ziemie najprawdopodobniej sam sie unieszkodliwił.Ma on wysokosc 34 cm srednice 7,zapalnik przypomina gwint od żarówki i jest z mosiądzu,w srodku znajduje sie ok 15.kg ołowianych odłamków,na zapalniku widnieją takie napisy:22/31wz.1897 i jeszcze jeakies małe ledwo widoczne kułeczko.Chciałbym dowiedziec sie czy to pocisk czy niemiecki i czy jest on z pierwszej czy z drugiej wojny bo taki zapalnik wskazuje ze jest przestarzały jak na drógą,ale polacy mieli przestarzałe armaty..nie wiem juz sam...dzięki

7 answers to this question

Recommended Posts

Bez paniki :-) Schneider wz. 97 to polowa armata kal. 75 mm konstrukcji francuskiej, pierwsze na świecie nowoczesne działo z sługim odrzutem lufy. Była w latach międzywojennych standardowym uzbrojeniem polskich PALi (Pułków Artylerii Lekkiej).

No to juz nie wiem czy jest to szrapnel polski czy niemiecki???? Ale saperow napewno by to niezaintersowalo,gdyz na moje szczęscie posisk po upadku na ziemie sie ozbroił sam"..Prosze takze o inne posty apy sie upewnic......

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information