Skocz do zawartości

71pp We Wrześniu 39


Rekomendowane odpowiedzi

Również nie spotkałem się z żadnymi publikacjami traktującymi tylko i wyłacznie o 71 Pułku Piechoty. Co do szlaku bojowego tej jednostki, to w zarysie wygląda następująco:
Od 1 września 1939 r. 18 Dywizja Piechoty, w składzie której walczył 71 pp, broniła odcinka nad Narwią w rejonie Łomży i Ostrołęki. Od 8 września znajdowała się w odwrocie. 11 września przebijała się pod Zambrowem i Czerwonym Borem, a 12 września pod Andrzejowem. 13 września rankiem resztki oddziałów skapitulowały w rejonie Łętownicy [podaję za: Kazimierz Satora, Opowieści wrześniowych sztandarów, Warszawa 1990, s.133-134].

18 Dywizja Piechoty wchodziła w skład Samodzielnej Grupy Operacyjnej Narew", a najobszerniejszym znanymi mi opracowaniem nt. walk tej wielkiej jednostki WP jest książka Felicjana Majorkiewicza pt. Dane nam było przeżyć", Warszawa 1972, s.7-96.


Pozdrawiam
Leuthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo publikacji zarówno na temat 18 DP jak i SGO Narew.
Najlepiej zacząć jest od Wrzesien 1939 na Białostocczyznie" Kosztyły wyd. II.

Wydaje mi się też, że jest jakaś książka (broszurka) na temat 71 pp. Mieszkasz może w Białystoku albo w okolicy?

Pozdarwiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie