Skocz do zawartości

filmy wojenne (divx) dostępne w sieci


rob

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem trochę postów i dużo było o filmach z II wśw. W zasadzie ten wątek powinien znaleźć sie na forum filmy, ale tam ostatnio mało soób zagląda. Uszeregowałem listę filmów z II w.św. dosępnych w sieci. Trzeba zainstalować Emule i to wszystko. Przede wszystkim to są klasyki.Liste pisałem tytułami takimi jakimi są podane w emule. Ewentualne tłumaczenia w nawiasach bo kto by tam sie domyślił że talvisota to ni mniej ni więcej tylko wojna zimowa. Produkcje bez przynależności państwowej - angloamerykańskie. Trafiło się sporo filmów radzieckich - sama klasyka. Moze być problem ze ściągnieciem napisów do filmu. Nie wiem jak się oglada filmy po fińsku czy japońsku, ale przed sciagnięciem lepiej sprawdzic czy są w sieci napisy. W sieci jest też chyba Stalingrad soviecki (wielu go ponoć szuka), ale nie jest dokładnie opisany aby go zidentyfikować, więc nie podawałem. Poza tym w sieci jest cała masa filmów o Hitlerze i Stalinie (nie podawałem bo szkoda czasu). Masa Szeregowca Ryana. Jeszcze wiecej filmów dokumentalnych Discovery, Planette itp. Trzeba siedzieć i szukać. Powodzenia. Aha, no i ta lista nie jest listą adresów i jej zamierzeniem nie jest promowanie sieciowego piractwa. Większosć filmów naprawdę cieżko znaleźć w polskich zbiorach. Filmów polskich jest mało. Szkoda . Moze ktoś ma tytuły pod jakimi wychodziły na zachodzie? uzupełnimy

12 o'clock high
4 pancerni
A Bridge too far
A midnight clear
action in the north atlantic
ballad of a soldier (ballada o sołdacie !!!) - rus
Battle of Britain
Battle of the Bulge
Battleground
Bridge on river Kwai
Bunkier ss
come and see - rus (klasyka)
das boot
działa navarony
enemy at the gates
eroica - pol
escape to Athena
grave of the fireflies - jap
great escape
Guadalcanal Diary
Gung Ho
Hangmen also day (o facecie który zabił Haydricha)
Heart's war
How I won the War
Hubal - pol
It happend here
in Harm's Way
italiani brava gente - ita (włosi na froncie wschodnim)
Ivanovo detstwo - rus
kanal (kanał) pol
Kelly's heroes
kompania braci
la notte di San Lorenzo - ita
Lifeboat (Hitchcock)
midway - nie trzeba nic dodawać
Objective Burma
ogniomistrz Kalen - pol
otec soldata - rus
orzel (orzeł)-pol
patton
pearl harbour - popelina
popiol i diament (popiół i diament)-pol
Run Silent , Run Deep - dla amatorów podwodnego szaleństwa
Sands of Iwo Jima - nie ogladałem ale mówia ze niezłe
schindlerlist
Stalag 17
Stalingrad - ger
sudba cheloveka - rus
talvisota (The winter war) - fin. Wojna na biało.
the cranes are flying (ljetat Żurawlei) - rus
the Big red one - chyba Dday?
the cross of iron
the dawns here are quiet - rus
the dirty dozen (wszystkie częsci)
the longest day
thin red line
thirty seconds over Tokyo
tuntematon solitas (Unknown soldier) - fin
tylko dla orłów
tora tora tora
Torpedo bombers - rus
U 571

I wiele wiele innych których nazw nawet nie znam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też tego szukam ale nie ma. Moze w innej sieci. Dzis był zrsztą film o wale pomorskim TVP3 gdzie było dużo wstawek z Jarzębiny. Film był ogólnie ciekawy (ten w TVP), choć za dużo tej Jarzębiny jak na półgodzinny film, a wał to tak ciekawy temat że szkoda go na wstawki fabuły. Był wywiad z facetem który uciekł ze stodoły w Podgajach. Poza tym Pan Dzipanow ma chyba stare dane o ofiarach LWP. Podał liczbę 5000 co jest liczba stanowczo zbyt wysoką, chyba ze wział pod uwagę też tych co zginęli w drodze na pozycje i tych co zginęli w likwidacji 10 korpusu SS. To tyle może i wyjdzie. Na samym wale wg Perzyka zginęło co najmniej 1300 polskich żołnierzy, ale nie będę polemizował bo pan Dzipanow zna się na rzeczy lepiej niz ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>...Nie wiem jak się oglada filmy po fińsku czy japońsku, ale przed sciagnięciem lepiej sprawdzic czy są w sieci napisy..."
no to moze odpowiem, ogląda się normalnie, tylko troche inaczej:) , uzywam takiego cudaka co DC++ się nazywa i napisy do wojny zimowej są
dzięki za liste, już wiem co następne będę ściagał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili raczej należałoby zrobić listę filmów, których NIE można znaleźć w sieci. Po prostu taka lista zawierałaby kilka pozycji.

Takiego urodzaju jeszcze nie było nigdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolberg ściągnięty z sieci jest w bardzo dobrej jakości, niestety ściąganie trwało bardzo długo... polecam mieszkańcom Wrocławia (ciekawe ujęcia) i Kołobrzegu oczywiście...

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.
Panowie i panie mam pytanie:czy ktoś z was ma i mógłby się podzielić poniższymi filmami?
-CZERWONE I BIAŁE
-Jarzębina czerwona
-HUBAL
-JESZCZE SŁYCHAĆ ŚPIEW. I RŻENIE KONI
-BARWY WALKI
Proszę o kontakt mailowy.Z góry dziękuje.Pozdrawiam.Blady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz filmu Jarzębina czerwona nakręcono w owych czasach wiele fajnych filmów w tej chwili przychodzą mi do głowy trzy tytuły:
1. Kierunek Berlin
2. Ostatnie dni
3. Zwycięstwo
Ten ostatni, to skrócona wersja dwóch pierwszych.
Pozdrawiam Mel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie