Skocz do zawartości
  • 0

co to za samolot ???


Lobo26

Pytanie

Witam
mam do Was prośbę - chcialbym się dowiedzieć co to za samolot ???
od razu przepraszam za zdjęcie (mocno ocenzurowane ale nie teren sie liczy, tylko samolot a poza tym autorowi zdjęcia obiecałem ze ocenzuruje je) napewno rosyjski tylko jaki to typ/model ???

z góry dziękuję !!!

pozdrawiam
Lobo26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo stara fotka jeszcze ze znakami Zwiazku Radzieckiego.
Sprawdziłem obecnie ten samolot // o ile te znaki 78840 sa dobrze odczytane // nie jest rejestrowany .
Obecnie ten samolot miałby znaki RA-78840
I jeszcze jedno o ile te pierwsze znaki to 78 to tak jak koledzy pisali to na zdj jest IL 76 MD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba będę musiał zejść do głębokiej konspiracji ;-)
A tak na poważnie to recepta na pozyskanie takich informacji jest prosta :
- odpowiednia literatura, np. „Soviet Transport”, „Scramble”
- jakieś 20 lat poświęconych „spotterologii”
- komputerowa baza danych
- trochę czasu
- to „coś”
i nie potrzeba szukać kontaktów z kolegami Auganowa :-))))

Alkali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Lobo26 napisał :

„czy po numerach na ogonie jest możliwość dojścia skąd jest ? pewnie niemożliwe ale cuda się zdarzają :] „

No to Kolego od dzisiaj mów do mnie „mój ty cudotwórco” :-))

Ił-76 MD

nr seryjny 1003403056,
nr fabryczny 77-04,
wyprodukowany w 1990 r. w zakładach im. W. Czkałowa w Taszkiencie (obecnie Uzbekistan),
w dniu 26 czerwca 1990 r. rozpoczął służbę w 110. Wojenno-Transportnym Awiacionnym Pułku stacjonującym na lotnisku Kreczewica nieco na zachód od Nowgorodu.

Jak niemal 90 % samolotów Wojenno-Transportnoj Awiacji otrzymał cywilną rejestrację CCCP-78840, którą potem zmieniono na RA-78840 i klasyczne malowanie maszyn Aerofłotu.
W okresie pomiędzy majem 1994 r., a październikiem 1995 r. był wypożyczony wraz z załogą firmie „Petroleum Auth of Thailand”.
W 110. pułku samolot ten służył jeszcze w 1997 r. Czy lata nadal i gdzie tego już nie wiem. W każdym razie gdy zrobiono zdjęcie latał w Nowgorodzie.

A, i jeszcze jedno, widoczna na zdjęciu wyrzutnia pułapek cieplnych i radiolokacyjnych świadczy o tym, że samolot wykonywał loty do Afganistanu. Widywano go także na lotniskach w NRD podczas ewakuacji 16. Armii, a wcześniej zapewne bywał też w Polsce.

Alkali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam do Was prośbę - chcialbym się dowiedzieć co to za samolot ???
od razu przepraszam za zdjęcie (mocno ocenzurowane ale nie teren sie liczy, tylko samolot a poza tym autorowi zdjęcia obiecałem ze ocenzuruje je) napewno rosyjski tylko jaki to typ/model ???

z góry dziękuję !!!

pozdrawiam
Lobo26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie