Skocz do zawartości

Spadochrony


Pitt34

Rekomendowane odpowiedzi

To gdzie pilot, obserwator, bombardier miał spadochron było bezpośrednio związne z pracą jaką wykonywał w czasie lotu.


Czyli jak?
Jest tak możliwość, ze w Losiu pilot miał siedzeniowy a bombardier naplecowy...???
Trochę to chyba byłoby skomlikowane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

tm, jakby twoja figurka szla do Losia, to moglaby wygladac tak jak na skanie. Kombinezon skorzany (instrukcje widzialem w jednym z trzech miejsc, tyle ze 30 lat temu - CBW, biblioteka WIH, MWP.), spadochron plecowy, Polski Irvin oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc. Z tego co tu zobaczylem, moze cos mi zacznie powoli wychodzic. Miedzy swietami zaczynam dlubac...Ale
Ale zawsze jak to jest, im glebiej tym wiecej drzew. Teraz pytanie na temat wygladu spadochronu sziedz od tylu.
Na szybko zrobilem szkic w kompie i wylania mi sie cos takiego. Czy to jest poprawnie i czy ktos mi moze powiedziec jak wygladał w miare dokladnie ten prostokąt na plecach.
A znowuz w fotce od Cometa, spad. siedzeniowy jest bez tego prostokata z jakimis szelkami skrzyzowanymi na plecach.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucaj plssss...!
Zamieniam się w gąbkę i chłone wszystko
Jeśli możliwe to można jakoś powiększyć postaci ?
Tak żeby jakieś szczegóły widać było ?
Jeśli w Forum się nie mieści,
bardzo ładnie poprosze na priva

maros@post.pl

Miałbym ładny prezent na Gwiazdke :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloci mysliwscy mieli prawie na 100% spadochrony
siedzeniowe."
Siedzeniowy spadochron ratowniczy służył jednocześnie jako poduszka i był na szeroką skalę stosowany przez pilotów na całym niemal świecie."

To ja mam więc pytanie dt. zał. zdjecia
Jest to pilot polskiego Spada, okres miedzywojenny
Książka o Polskie Skrzydła 1"
Jak widać używa plecowego.
????

Siedzeniowy więc zaczęto w myśliwcach więc od któregoś roku, czy to jest wybryk tego pilota?
Chociaż nie wydaje się, ponieważ na inych zdjęciach mniej szczegółowych wydaje mi się, że również mają plecowe

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie