Skocz do zawartości

Nasze pasje - co jeszcze zbieramy?


Rybciak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś - poza militariami naturalnie - i dolarami :-) ma jeszcze jakieś hobby kolekcjonerskie? Karty telefoniczne, znaczki, pocztówki, kapsle, podkładki pod piffko, inne? Czasem wyrzucamy zbędne gadżety, a ktoś ich właśnie gdzieś szuka (niekoniecznie z piszczałką)....
Ja osobiście poszukuję dla siebie i znajomych widokówek z miejscowościami Włoszczowa, Przedbórz, Szczekociny, Lelów, i gadżetów związanych Stefanem Czarneckim (np. pocztówki, medale).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko (od pocztówek po maszyny rolnicze) sygnowane nazwami Deutsch Eylau, Rosenberg, Riesenburg, Marienwerder wszystkie miasta z WPr i Gutstadt OPr. Zajmuję się też numizmatyką i zbieram porcelanowe zamknięcia od przedwojennych butelek.
pzdr
BarNaba
aus Dt. Eylau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oprócz militariów (głównie klamer do pasów)zbieram... SPINKI DO KRAWATÓW, ale tylko takie z logo firm, jednostek wojskowych, instytucji lub koncernów. Wiszą sobie nad moim biurkiem w pracy wpięte w 2 krawaty, razem ponad 80 szt. Jeżeli ktoś z Was ma taki gadżet, albo w Waszych firmach nosi się takie spineczki, to dajcie znać:-)
daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz militariów - etykiety piwne ,tablice reklamowe ,korki porcelanowe ,butelki i wszystko związane z browarnictwem na Ziemiach Polskich. Kiedyś skamieniałości i ciekawe kamienie. Pozatym przedwojenne druki fabryczne i katalogi firmowe.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
W mojej duszy no i oczywiscie domu ,oprócz militarystyki i historii jest jeszcze miejsce na wszystko co zwiazane ze starą koleją ( kocham parowozy i wszelkie maszyny parowe) oraz posiadam dość dużą kolekcję starych lamp około 90 sztuk: naftowych, karbidowych i benzynowych ,ale nie tych pięknych pokojowych ,lecz technicznych (kolejowych ,wojskowych, górniczych)Zajmuję się też trochę starą motoryzacją odnowiłem wlaśnie BMW R 35 ,a teraz usiłuję zrobic z kupy złomu NSU 201 ZDB. Żona traktuje to wszystko jako objaw wrodzonego bzika ,ale nie przeszkadza (za co jej chwała).No cóż chłopcy nawet ci po czterdziestce muszą się czymś bawic!
Niech żyją pasjonaci!
Pozdrawiam!
lokfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwojenne banknoty, kiedyś monety i odznaczenia (ale zrezygnowałem bo teraz dużo podrub), modele samolotów i pojazdów niemieckich (1:72 ; 1:35), stare duperele.
Poprostu lubie historie i żeczy stare ,chyba jak większość tu zalogowanych :)
zbieram też coś z czego nie jestem zadowolony - kase na różne opłaty :(

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!
co zbieram:
znaczki,karty telefoniczne,monety,papierkowe ,czeki,czapki,chełmy,łuski,stare gazety, mapy,książki,maskip-gaz,radiostacje,łącznice,telefony polowe,bagnety,berety,stare zdjęcia,proporczyki, odznaki, pagony.
Pozdrawiam tak trzymajcie!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie