Skocz do zawartości

werhmacht dzis


Gość megakura

Rekomendowane odpowiedzi

czesc
wraz ze znajomymi bawimy sie w mala rekonstrukcje. jest to pluton rozpoznania motocyklowego przy 2dpanc.ss das reich" , jestesmy na etapie kompletowania mundurow, motory sa(sztuk 3), uzbrojenie pelne. z checia podejmiemy wspolprace z innymi grupami w celu wymiany doswiadczen, wspolnych wypadow itp.
mam pytanie dla znawcow, czy umundurowanie wojsk bylo zmieniane wraz z Nowymi wzorami np. czy mozna bylo spotkac zolnierza w 1943 noszacego bluze wzor m36?

P.S. PROSZE O NIE PODEJMOWANIE TEMATU PRZEZ OSOBY BAWIACE SIE MORALIZATORSTWEM, NIE MAM OCHOTY I NIE BEDE ZAJMOWAL SIE DYSKUSJAMI NA TEMAT GRUP REKONSTRUKTORSKICH. MAM JUZ SZCZERZE DOSYC ROZNEJ MASCI OSZOLOMOW!

POZDRAWIAM TOMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej! W ciągu całego okresu wojny można było spotkać żołnierzy w mundurach starszego wzoru. Armia niemiecka nie była na tyle zasobna, aby przemundurować wszystkich od razu. Mundury nowego wzoru trafiały przede wszystkim do nowo formowanych jednostek, a weterani lubowali się w paradowaniu w starych (i lepszych jakościowo) mundurach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak, pytanie tylko co rozumiecie pod hasłem bluza M36?
SS używało głównie swojej odmiany, zwanej czasem M36/40, wprowadzonej na jesieni 1940 roku, która różniła się (poza oznakowaniem) kołnierzem w kolorze feldgrau, a nie zielonym jak w Wehrmachcie.
A poza tem bajzel mundurowy był zupełny, nawet w końcu wojny trafiały się np. kombinacje typu spodnie od Drillichanzuga z wczesną Tarnschlupfjacke (z rozcięciami i niskim ściągaczem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to mogę Cię skontaktować z jednym SS-Sturmbannführerem z Das Reich, nie jest chyba dalej w żadnej grupie. Tylko byście musieli jeszcze Kübelwagena załatwić, żeby mieć czym jego szanowny oficerski tyłek wozić. :)

Grzesio ma pełną rację co do bajzlu w umundurowaniu i rysztunku. Nosili to co było. Jeszcze bardzo duża licza wzorów panterek przyczyniała się do niejednolitych szeregów, panterek z początku dostawało niewielu żołnierzy z powodów kłopotów gospodarczych. Więc każdy może nosić praktycznie co innego. A co do bluz to najlepiej sobie uszyjcie M40 w feldgrau, wg. mnie są najlepiej wyglądają. W M40 możecie śmiało zarówno odegrać początkowy okres wojny jak i sam koniec.

pozdrawiam

mongo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Ciekawi mnie jakie posiadacie motocykle.Czy oryginalne BMW czy Zundappy czy też podretuszowane emki czy MW 750.Sam posiadam takową maszynę i z chęcią wymienię się informacjami ale w mundurach to jestem zielony, wolę jeżdżące żelaztwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się bawić - zapraszam!
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Polski Wrzesień"

Jeden warunek w twoim przypadku - ideologie należy wyrzucic na śmietnik, interesują nas jedynie mundury, wyposażenie, etc.

akagi

kontakt

akagi- Jacek Haber :sony@onet.pl
Hartmann- Leszek Kusiak: hartmann_pl@yahoo.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa uwzględnia wszystkie formacje wojskowe, jakimi chcą się zająć członkowie grupy. Oznacza to, że nie przyjmujemy sztywnych ram, w jakie się zamkniemy. W tej chwili czterech naszych kolegów, uduje" rekonstrukcję SBSK - czyli 1941 rok. Inna grupa zajmuje się jedną z niemieckich dywizji grenadierów pancernych z lat 1943-1945. Istnieje podgrupa polskiej broni pancernej do 1939, ułani ( ukłonki dla Jazlowiaka i jego harcerzy), pułków piechoty 18 ( ponowne ukłonki dla Jazlowiaka) , 30 i 21 WP.
Każdy chętny mile widziany. My stosujemy zasadę, że wspólnie można więcej zdziałać i lepiej bawić.

Prosty przykład - jedna sztuka jakiegoś oporządzenia kosztuje 50zł. Ale zamawiając tych sztuk 50 cena nagle spada do 20-25. Chyba warto.
w tej chwili powstaje Stowarzyszenie, ale wcale nie musisz byc członkiem aby z nami działać. Stowarzyszenie ma za cel jedynie być prawnym reprezentantem Grupy. Inaczej bardzo trudno np.: o wypozyczenie czegokolwiek.

pozdrawiam

akagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makagura Tomku - czy twój meil jest dobry bo jakieś kłopoty z dostarczeniem listu są więc robię kopiuj i wklej i zamieszczam go tutaj. Zalaczylem zdjecie swej emki.Tak wygladala rok temu , teraz mam oryginalny
silnik i pare dodatkowych pierdól(na zdjeciu jeszcze silnik od MW). Mialem
kolizje z tirem jak wracalem z Klodzka do Zielonej góry emka i mialem kilka
miesiecy zastoju ale w styczniu chyba odpale znów sprzeta. W zasadzie to
moze nawet na dniach bo zima fajnie sie jezdzi z wozem choc troche brakuje
napedu na kosz.MW 750 przydaloby sie co?.....:).
Z uzbrojenia mam mg34 i mausera krótkiego w niezlym stanie(wiecej nie moge
napisac bo mój dzielnicowy ma wielkie uszy) bo z piszczalka chodze ale
mundury nie pociagaly mnie.Nasze muzeum broni w Dzonowie pod wodza
Krzysztofa Motyla robi co roku inscenizacje walk i kreci film wiec wasza
grupa mile widziana.Kazdy uczestnik filmu wojennego dostaje kopie na kasecie
wideo, kilka zdjec, zarcie i nocleg gratis.Film kreci TV Zielona Góra (jest
to bardziej film historyczny niz fabularny) i nie jest to tandeta z kamery
wideo.Z paliwem to róznie- wiadomo ze muzeum biedne ale cala impreza na
poziomie choc do Darlowa nie mozna tego porównywac.Dajcie namiar na was to w
razie czego oficjalne zaproszenia bedziecie dostawali.Najblizszy piknik
militarny z pokazem sprzetu bedzie chyba w maju.Ostatnio byl pod haslem
"walki o Cigacice i nawet fajny film nakrecony jest ale ja niestety wtedy z
noga w gipsie konalem.
Czy farbe ral 7021 sami mieszaliscie czy na Manhaim kupowaliscie ? Jak sami
to moze pamietasz jakie proporcje jakich kolorów ale moze to mieszalnia i
komputer wiec kij z tym.Co do emki to najpierw pociagalo mnie 100%
oryginalnosci i nawet chcialem na zielony mat wojskowy pomalowac ja ale
mialem inna farbe wiec jest taka jak jest.Lubie ja bo jest prosta w obsludze
i niezawodna w dlugich trasach.Rok temu bylem w Czechach , na wakacje teraz
planuje Bialorus i Ukraine jesli glowy mi tam nie utna.
Moze macie jakies fajne ciekawostki na temat emek, jak usprawnic silnik itp
to popiszemy sobie jeszcze.Co do oryginalnych emek to bylo kilka typów które
nawet sporo róznily sie miedzy soba i wcale nie chodzi mi o jakies
przeszczepy z dnieprów i urali tylko np. M72 N , M72 z Irbitu itd.
Pozdrawiam by nie przynudzac - Karol Sawiak."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje o filmie historycznym , tak sie sklada ze ttrafiles w dziesiatke , wlasnie wczoraj rozmawialem z oddzialem" ze fajnie by bylo wziac udzial w jakims filmie(statysci lub cos podobnego), mel gibson to ja nie jestem ale czemu nie:)))) krotko jestesmy wiecej niz zainteresowani. niestety na dzien dzisiejzy nie jestesmy do tego przygotowani, wszystkie sprzety i pelne umundurowanie planujemy na kwiecien/maj. farbe mozna uzyskac na pare sposobow pierwsza to:wymieszac zwykly renolak czarna i stalowa w stosunku 1:1, ale wiadomo ze jest to prowizorka:) druga znajdz np. zbiornik(tak jak to my mielismy takie szczescie:) z zundappa sahary gdzie zostala jeszce orginalna farba i pojdz z tym fdo sklepu z lakierami samochodowymi, tam komputerowo ci dobiora odcien. trzecia znajdz sobie kumpla w niemczech (najlepiej takiego w temacie) ktory nawiaze kontakt z pewna organizacja(przy sobie nie mam namiarow) i kupi ci gotowa farbe. emkami zarazil mnie moj znajomy, ktory zajmuje sie tematem juz od 18 lat, remontuje sprzedaje kolekcjonuje-fachowiec. emki zna jak wlasna kieszen i ma naprawde zaj...wielkie doswiadczenie. usprawnienia? jest ich duzo, napisze tyle ile sie do tej pory dowiedzialem, wybacz czasmi moge walnac jakias glupote bo na mechanice slkabo sie znam- tloki malucha z przesunietym sworzniem, ponoc wytrzymalsze, instalacja najlepiej oczywiscie 12 na alternatorze z japonskich aut(male) tak aby sie zmiescily pod zbiornikiem, zadny takich wielkich wystajacych z boku, wszystko musi byc pod zbiornikiem razem z ukladem napedzajacym(caly patent to mniej wiecej tajemnica:), filtr powietrza najlepiej w wozku bocznym(!), razem z wydechem od sahary i masz podwodniaka", najlepsze waly i gazniki to czan jangi(chinska emka) , ale jezeli chcesz takie gazniki to srednica cylindra musi byc przynajmniej 780,slyszalem tez o japonskich ale zadnych szczegolow nie znam, skrzynia tylko ural. hmmm...tyle pamietam, jezeli cie to interesuje znajomy zawsze jest na bazarach motocyklowych, teraz bedziemy w poznaniu(sobota). stare emki? najstarsza byla chyba na polpiastach i przednim niskim blotnikiem i z sztywnym wozkiem bocznym. to tyle
aha namiar tomasz kłos dworcowa 15/17 koszalin 75-201
pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akagi i spolka tak mnie z nudow napadlo
czy pod patronatem gropy dalo by sie wystapic o zgode na wydobycie tego czy tamtego wkoncu dolozysz 3/4 ludzi w mundurach i masz rekonstrukcje jakiejs tam jednostki ??
byla by to swgo rodzaju furtka
pozdrawiam yoony

wiadomo juz kiedy zawitacie do lodzi (datowo) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ogladaliscie ostatni odcinek kompani braci? wyglada mi na to, ze sie chlubicie poczynaniami waszych protoplastow i cieszycie sie z tego ze ktos probuje lub chce ich nasladowac lub odtworzyc ich czyny dla chwaly"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Biska

Stary, równie dobrze mozna byłoby mieć pretensje do tych, którzy kompletują ubiór i oręż armii rzymskiej, no bo przecież rzymianie masakrowali bardzo skrupulatnie mieszkańców zdobytych miast. O tych co przebierają się w strój US Army to już w ogóle nie warto wspominać bo przecież i eksterminacja Indian i Bomba Atomowa....

Okrucieństwo wojny nie ma nic wspólnego z fascynacją historią wojskowości

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czessc.
Wreszcie sie znalezlismy.Pozdrawia Hauptscharfuhrer z Opola.
Jestem na finiszu rekonstrukcji munduru LSSAH z lat 43/44
( kurtka kamuflazowa z wloskiej panterki", mundur pancerniaka ). Co do zlotow spotkan itp. to jestem wszystkimi konczynami za. Napiszcie cos. Pozdrawiam
Terry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie