Skocz do zawartości

Sprzęt Łączności pre 39


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, a skad mam wiedziec, jaki to AP 30, 300, czy 34? Porownalem ze wszystkimi zdjeciami i nie rozni sie niczym, poza brakiem podkladki z zielonego sukna w wycieciu na sluchawke oraz tabliczki Nieprzyjaciel podsluchuje"(nawet sladu po jej istnieniu) na czolowej, bocznej powierzchni obudowy. Za to moj ma dodatkowa sluchawke na dosc skomplikowanej skorzanej uprzęży, ktora podlaczona jest takim samym przewodem, jak ta duza sluchawka z boku - na dnie przegródki na kabel.Reszta taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu podlaczenie przewodu. Jesli to Twoja strona, to znaczy, ze sie znasz na tym, to wysle Ci na priv zdjecia konspiracyjnej radiostacji, pochodzacej z wykopu po klesce zgrupowania Kampinos pod Jaktorowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zewnętrznie chyba się nie rózniły. Typ powinien być opisany przy schemacie. Ap-27 miał trzyżyłowy kabel do słuchawki, pozostałe już czterożyłowy. W którymś z modeli były też wprowadzone jakkieś zmiany w konstrukcji klucza do nadawania morsem. A pytam się dlatego że nie widziałem ich zbyt wielu i sam jestem ciekawy jakie były różnice. W przypadku twojego właśnie uderzyła" mnie ta tabliczczka z kodami, na wieczku, której u mnie nie ma.
O typie można też wnioskować po numerze seryjnym. Gdzieś mam spiasane numery kilku znanych egzemplarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niski. Mój AP-30 numer seryjny 95887. Ja bym stawiał na AP-27. Znany mi egzemplarz z trzyżyłowym kablem był wyprodukowny przez PANSTWOWĄ WYTWÓRNIĘ APARATÓW TELEGRAFICZNYCH I TELEFONICZNYCH WARSZAWA i ma numer 52171. Podaj jeszcze dla pewności producenta. W 1932 roku Państwowa Wytwórnia Aparatów Telefonicznych i Telegraficznych połaczyła się z Państwowa Wytwórnią Łączności i powstały Państwowe Zakłady Tele- i Radiotechniczne. To daje możliwość jakiegoś datowania i wykluczenia np. Ap-33 lub 34.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie