Skocz do zawartości

Wymieńmy sie mapami.


nikt

Rekomendowane odpowiedzi

Jak za oknem widać pogoda juz niestety nie do kopania :( .
Łopata się połamała na ostatnim wypadzie ,a to znak ,ze czas piszczałkę pokryć duzą warstwą tawotu i czekać do wiosny.Przyszedł czas na czytanie i planowanie wypraw ( darujcie juz kończę przydługi wstęp ) . Proponuję zrobić giełdę map " czyli niech każdy kto ma stare mapy ( do 1945 r. ) i ma ochotę wymienić się z innymi ( skanami oczywiście ) napisze co ma i czego poszukuje . Sam posiadam mapę z 1935r. 1:100000 Radomsko. ( pas 44 słup 29 )Poszukuje map okolic Borów Tucholskich , Bzury, a takze okolic Lublina i innych przedwojennych map polskich . Mam nadzieję, że nie łamię w ten sposób praw autorskich? pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwojenne mapy topograficzne Mazur, czy dolnego Ślaska są tanie i łatwe do zdobycia (nawet łatwiejsze od współ. 25). Najłatwiej zwrócić sie do TOPMAP-u, baner na głównej stronie Odkrywcy. Dosłownie wszystkie sztabówki przedwojenne. W Niemczech mozna te mapy kupić na CD jeszcze taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mapki przedwojenne dolnego śląska - niektóre obszary są to ksera , nie zgadzam się z tym że współczesne mapy są trudne do zdobycia we Wrocławiu jest ich full , ale ostrzegam to jeszcze z przeszłych "czasów i niektóre dane są zaszyfrowane" lepsze są współczesne 50000 , na pewno dokładniejsze ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Co do skanowanych map z niemiec, spotkałem się z opinią, że niektóre ciekawe miejsca bywają na nich etuszowane" w sposób istotny dla poszukiwacza. Polecam kserokopie z oryginałów przedwojennych. Mam też dostęp do powojennych zdjęć lotniczych. Zapraszam na www.mapy25.republika.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pasta
Piszesz kolego nieprawdę i wprowadzasz ludzi w błąd. Pojechałem do Wrocławia i usiłowałem tam kupić mapę Kamiennej Góry (10) 462.332 niestety, nie ma tez Wałbrzycha , G. Sowich i wielu innych ciekawych arkuszy. Mapy współczesne o skali ponizej tkz. 25, czyli 1:25000 lub 1:10000 nie można łatwo kupić w Wrocławiu.
Owszem bywają, ale tereny interesujące poszukiwaczy np Riese czu MRU są trudno osiągalne, a juz na pewno nie w Wrocławiu. Natomiast (tkz. sztabówki) mapy 1:100000 czy 1:50000 są zbyt mało dokładne do prowadzenie poszukiwań, a przydatne eksploratorom jedynie po to, aby nie bładzili w terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michała.
Staję w obronie Pasta- we Wrocławiu można kupić bez problemu 25-tki z układu 65, widocznie , kolego, szukałeś nie w tym miejscu co trzeba- kilka mcy temu skompletowałem w 25-tkach tego układu właśnie cały Walbrzych z okolicami(łącznie z arkuszem Kamienna Góra). 10-tki z układu 92(najlepszy dotychczas na rynku)też są, choć mogą być problemy z np. górami Sowimi, ale nie dlatego, że sklep nie prowadzi, ale dlatego, że po prostu się jeszcze nie ukazały. Są one do zdobycia w sklepie Marco Polo na ul. Wyszyńskiego (mam nadzieję, że nie zostanie to uznane za kryptoreklamę), a jeśli chodzi o okolice W-cha, to najlepiej je kupić w samym Wałbrzychu w urzędzie geod. i kartogr. na ul. 1-go Maja (na Sobięcinie za wiaduktem).
Whisper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
mam Dolny Slask (ale nie calosc), przede wszystkim Sudety - przedwojenne niemieckie.
szukam Prus, Pomorza i Wielkopolski.
najchetniej przedwojenne niemieckie.
mozemy sie wymienic przez net (czesc map mam w wersji elektronicznej).
pocztowkami tez moge sie wymienic :)

moze na priva jak ktos ma ochote

pozdr
robert_kudelski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam przedwojenne wydania WIG-u, niemal wyłącznie z obszaru II RP, choć pojedyncze niemieckie też się trafiają. Sporo 1:25 000, głównie okolice forteczne i miasta garnizonowe, 1:100 000 dużo, choć nie wszystkie oryginalne, także niemieckie reprodukcje, częściowo czarno-białe, 1:300 000 też, ale od niedawna wychodzi seria całkiem niezłych ich reprintów - mam chyba dwie, które jeszcze nie zostały zreprodukowane.

Ale nie mam skanera - najchętniej udostępniam w postaci kserokopii A3. Zresztą niektórzy obecni na tym Forum już z nich korzystali :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wymienie sie mapami WIG, tylko dobrej jakosci skany, nie jestem zainteresowany jakims konkretnym obszarem tylko kazdym arkuszem, ktorego nie ma w spisie (mapy z mapywig.obluze mnie nie interesują, tez znam ten link:)) map nie mam zamiaru sprzedawac ani upubliczniac, skany sa przeznaczone dla znajomego historyka ktory je zbiera.
spis map: http://www.mapy.livenet.pl/odznaki/MAPY%20WIG.jpg
2. Poszukuje najrozniejszych (do 1945 r.) map okolic Sieradza, Zdunskiej Woli, Wielunia i okolic w promieniu 80 km. Jesli masz skan jakiejs mapy tego obszaru, napisz a ja przesle ci moj spis map na ktore mozemy sie wymienic. Na prawde warto, mam bardzo duza kolekcje map wielu obszarow Polski. Jesli masz cos ciekawego, co uwazasz ze mnie zainteresuje (ponizszy spis nie jest wyczerpujacy, podalem te arkusze tylko dla przykladu abyscie wiedzieli o jaki tereny chodzi), napisz a napewno ja tez znajde cos z czego bedziesz zadowolony.
mapa: http://www.mapy.livenet.pl/odznaki/mapa.jpg
spis poszukuje: www.mapy.livenet.pl/odznaki/Spis map poszukiwanych.txt

Nie sprzedaje map, tylko wymiana - mapa za mape.

bart01@op.pl
GG: 3415914
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie