Skocz do zawartości

Kolekcje - militarny sprzęt kuchenny


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kolego Bjar-mam dla Pana bardzo ciekawa manierke z roku 1938 z napisem raichsheer oraz nazwa producenta.jest ona wieksza od puszki po coli na niemiecka zakretke.co to moze byc?? i jeszcze jedno-znajomy ma manierke taka jak niemiecka ale z szerokim wlewem" i korkiem bez oznaczen w ladnym stanie(bardzo zielona).postaram sie dla Ciebie wycyganic;-)pozdro 4 all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 623
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

...a tutaj juz dziś po prostowaniu przez mojego tatę :) Całkiem przyzwoity kubek ,a warto zauważyć że był zupełnie płaski! Bicia : FWBN 42 oraz wyskrobane przez żołnierza nazwisko 'B...m' i litera 'B'. Oby więcej takich placków :)

pzdr

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia.
Może ktoś z Was ma kocioł do polskiej kuchni polowej (opalanej drewnem) z 1956 roku na zbyciu???

Mam taką kuchnię, kotły są cynowane i jeden z nich jest uszkodzony wieć szukam lepszego.
poszukuję też powojennych zestawów polskich do jedzenia, były takie pełne skrzynie polowe z kompletem talerzy itp.
mariusz
tel. 602704843
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem jeszcze. Mam w domu pewną ilość potłuczonych naczyń (głównie talerze) zbieranych w miejscowości Pleśna (nad morzem). Na spodniej stronie widnieje lotnicza gapa (głowa poniżej skrzydeł). Podobno gdzieś w okolicy znajdowało się niemieckie sanatorium dla lotników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

1.talerze
talerz do zupy KPM 1940
talerz plaski KMP 1941
talerz RADU plaski duzy MODEL DES AMTES*SCHOWNHEIT DEK ARBEIT, ze znaczkiem BAVARIA
talerz maly jak do filizanki lub na ciastko to samo co na gurze ale bez bavarii.

2.sztućce
nóż do masła raczka al, H-LO ROSTFREI 1941
łyżka do herbaty nierdzewka ROSTFREI FBCM42
łyżka do zupy al, W.J.S.40
widelec od niezbednika nierdzewka CPSW42
inne sztucce ale chyba cywilne lub ruskie bo bez gapek.

3.menazki
kokos, D.R.G.M.*H.R.E.42*D.R.P. angm*2
aluminiowa ESB 27
polska ŚWIATOWIT*MYSZKÓW
polska tasa firma ale z biciem WP52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie