Skocz do zawartości

Kolekcje - militarny sprzęt kuchenny


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 623
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
Kopijnik2- troche szukałem o tej Twojej menażce" i popytałem na jednym z for rosyjskich odpowiedź:
Скорее всего этот предмет не является предметом снаряжения солдата РИА. Ибо: а) они сделаны из толстой листовой меди, тяжёлые, б) на них нет приказа, и никто никогда не упоминал. в) у различных продавцов антиквариата продают целые наборы таких посудин. Разных размеров."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmiot w temacie,rosyjska tabliczka z napisem˝Polowa kuchnia systemu sztabs-rotmistrza Maruszyna˝.Wyprodukowana w Moskiewskich Warsztatach Taborowych G.I.U w 1913 roku.(może ktoś wie co oznacza skrót G.I.U)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menażko-kociolek austriacki M.1869 (moj najstarszy fant militarny)taki ma chyba tylko maxikasek. Swojego wykopałem na złomie ^^



-->Maxikasek : gdzie u ciebie są sygnatury bo nie moge sie doszukac ... one są na pokrywce czy kociołku ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wersja emaliowana sygnowana była na patelni. NAtomiast nie wiem gdzie była sygnowana wersja stalowa. Mam fotkę Scholtza sygnowaną pod brzegiem kociołka- ale nie jestem pewien czy to nie węgierska albo czeska produkcja.
Twoja to alu? czy mi się wydaje.
Z kociołkami m1868 jest problem, że po IWŚ robiły je wszystkie kraje należące wcześniej do KuK, także w Polsce do lat 80-tych XX wieku.
PS
A maxi nie ma kociołka :-). JAkoś nie trafił jeszcze w ładnym stanie w moje ręce, a złomu nie chcę mieć ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki kociołek w wersji emaliowanej i ma sygnatury na spodzie i na dekielku, stan dołu" agonalny ale sam go wykopałem więc i tak mi się podoba ;-) A propo kociołków mam też jakiś stalowy przypominający austrowęgierskie kociołki różni sie tylko tym że uchwyty są zamocowane na stałe, może ma ktoś jakieś informacje na ten temat ?
Pozdrawiam 61P.P."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie